Това, което наистина може да породи и засили отношенията с книгите, е да промени начина на схващане на акта на четене. Поради тази причина по-долу споделяме най-добрите книги, които могат да променят живота ви и връзката ви с четенето:
- Търсенето на смисъла на човека от Виктор Емил Франкъл. Тази основна книга по психология събира шокиращата история за опита на същия писател Виктор Франкъл в концентрационните лагери. Човекът в търсене на смисъл надхвърля свидетелството на психиатъра и писателя за преживените събития, това е екзистенциален урок. Началото на логотерапията.
- Психопатологията на ежедневието на Зигмунд Фройд /на снимката горе/. Нито една теория, свързана с функционирането и структурата на ума, не е успяла да окаже такова влияние или да придобие такова преобладаващо уважение като психоанализата. Тази книга на Зигмунд Фройд описва целия анализ, извършен в това, което е известно като неуспешен акт.
- Психоанализ и екзистенциализъмот Виктор Емил Франкъл. Това е работата, по която Франкъл работи, когато е отведен в концентрационния лагер, където му е отнет ръкописът, почти готов за публикуване. Оригиналното заглавие на немски се превежда на Medical Soul Cure.
- Много животи много учители на американския лекар и психиатър Брайън Вайс.Книга, публикувана през 1988 г., базирана на истинска история от същия писател, която разказва случая на неговия млад пациент и началото на регресивна терапия към минали животи, за да излекува болката от настоящия му живот.
- Изкуството да обичашот Ерих Фром. Авторът споделя, че любовта е не само лична връзка, но е преди всичко зряла черта, която се проявява по различни начини: еротична любов, братска любов, синовна любов, любов към себе си. Тук ще намерите резюме на Изкуството да обичаш от Ерих Фром.
- Процесът на превръщане в личност от Карл Роджърс. Авторът излага важността на терапията, ориентирана към клиента, на лечението на хората (дори извън клиниката) не като предмети, а като субекти, каквито са.
- Ние сме нашият мозък, как мислим, че страдаме и обичаме от Дик Суааб. Книгата изучава човешкото същество, особено мозъка, от зачеването до смъртта.
- Човекът, който сметна жена си за шапката си от Оливър Сакс. В тази книга авторът обяснява различни патологии, които съществуват в романа.
- Самореализираният човек от Абрахам Маслоу. Авторът споделя своята пирамида от човешките нужди и как достигаме до най-високата част от нея, самореализация. Тук ще намерите повече информация за теорията на потребностите на Маслоу.
- Мозъкът ни подвежда от Франсиско Дж. Рубия. Тази книга е наръчник, който обяснява как умът, мозъкът, мисълта действат, за да ни накарат да живеем по един или друг начин реалност. Позовавайки се на напредъка в невробиологията, антропологията и философията, J. Rubia подробно обяснява как илюзиите, които създава нашият мозък, са тези, които ни помагат да оцелеем.
Последвайте ни и в Телеграм