„Розите“ са в „ТОП 5“ след реми с лидера – Видео

С резултат 0:0 завърши двубоят от 29-и кръг на Югоизточната Трета лига между отборите на ФК „Розова долина“ и лидера „Гигант“ (Съединение) в Казанлък. Равенството „смъкна“ гостите от първото място в класирането. Получи се безкомпромисна борба, силно и динамично второ полувреме за „розите“ пред над 500 фенове на стадион „Севтополис“.

През първата част нямаше „чисти“ голови положения, освен пропуск още в 5-та минута на Калоян Петров, а дори съборен в наказателното поле Пламен Колев-„Пацо“ в 45-та минута, легнал със „задна ножица“ отправи удар. След почивката домакините бяха по-добрият тим, търсещ победата, по-организиран и концентриран. Кольо Чахов тресна горната греда в 75-ага минута. Ситуации се откриха през съотборниците му Ивелин Илиев, Пламен Колев и отново Кольо Чахов. Липсата на късмет и малшанс пред гола, лишиха казанлъчани от заслужена победа. Като добавим и субективния „съдийски фактор“ на страничния арбитър, на два пъти „вдигнал“ засади, които само той видя, реалността българска бе отново факт!

Следващият мач за момчетата на Атанас Апостолов е тази сряда, от 17:00 часа, като тимът на „Розова долина“ гостува на „Димитровград 1947“. „Розите“ са пети в подреждането на Югоизток, с 55 точки / от 20 отбора/, с 55 към 20 попадения, като положителен голов баланс. Преди 30 кръг, съставът на Казанлък има 16 победи, 7 равенства и едва 6 загуби в Трета лига.