„3 от 3“ за „Розите“, в 3 мача със „суха мрежа“

Ds olil

Трета последователна победа „изковаха“ казанлъшките футболисти в Трета лига. С 2:0 „Розите“ надиграха като домакин „Гигант“ /Съединение/ след силни начални минути и правилно изигран тактически мач през втората част. Играещият старши-треньор Атанас Апостолов вкара първото попадение в дебютния за „Розова долина“ домакински мач. След техничния удар на Ахмед Фаиков коженото кълбо бе избито от вратаря на гостите Димитър Георгиев, но в 27-та минута Апостолов технично вкара на „външен фалц“. След меле, две минути по-късно, Кольо Чахов довкара за крайното 2:0. В 29-та минута след двуходовата комбинация на Пламен Колев и Наско Апостолов, най-съобразителен се оказа Чахов и след добавката успокои страстите на терена. Венци Иванов, отново Чахов и Апостолов можеха да покачат резултата за тима на „Севтополис“. В края на двубоя Ахмед Фаиков, със силен топовен шут, разтресе горната греда на вратата на гостите.

Въпреки честите мачове и умората, втората част бе тактически правилно изиграна от „Розите“, които вече над 270 минути са със „суха мрежа“ и не познават вкуса на загубата след третата си последователна победа.

С 12 победи, три ремита и едва 4-ри загуби сме 4-ти на Югоизток в Трета лига с 39 точки.