13 победа за „Казанлък Волей“ в елита!

Ds olil

Отборът на  „Казанлък Волей”  победи като гост  „Славия-СУ” (София) с 3:0 (25:21, 25:13, 26:24 ) в изтеглен мач от осемнадесетия кръг на женското първенство на Националната Волейболна Лига, игран в столичната зала „Панайот Пондалов”.С този успех тимът от Казанлък  постигна тринадесета победа в първенството и са на втора позиция във временното класиране, с 40 точки, с но с мач повече от третия  „Левски Волей „(София).   Столичният ” Славия-СУ” пък е на пета позиция с 21 точки.Въпреки „чистата победа”, успехът за гостенките не дойде лесно, поради големите амплитуди, които съпътстваха играта им през цялото време, редувайки стабилно представяне с големи спадове. Това започна още от първия гейм, когато казанлъчанки взимаха аванс от 3-4 точки, за да позволят впоследствие на съперничките да ги застигнат, а така играта бе почти равностойна до края. При 21:20 обаче силният им сервис и добрата блокада свършиха работа и волейболистките на Казанлък „затвориха гейма” в своя полза.В следващите две части те доминираха напълно, като повеждаха с 16:6. Последващо отпускане обаче вдигна „белите” отново в атака и едва не им коства третия гейм. В последната част представителките на  „Славия-СУ” показаха истински характер, като стопиха пасив от десет точки за да стигнат не само до равенството 22:22, но и да поведат с 24:23. Те обаче не успяха  „да изтръгнат” гейма и да направят обрат, като при 25:25, отсъдена мрежа даде предимство на гостенките, а след отлична игра в защита волейболистките на Казанлък  „затвориха” частта, а с това постигнаха „чиста победа”.В съботния ден  „Казанлък Волей”  постигна разгромна победа и над  „Локомотив 1929 Връбница” (София) в среща от шестнадесетия кръг на женската Национална волейболна лига.  Пред около едва 40 зрители в софийската зала „Локомотив”  тимът ни надигра своите домакини с 3:0 (25:22, 25:11, 25:11).Мачът започна много интересно и не предвещаваше този развой.  „Червеночерните”  контролираха положението и водеха в резултата през по-голямата част от първия гейм и едва в заключителните моменти на тази част допуснаха фаворитките в мача да обърнат в своя полза.  В следващите две части момичетата на треньора Стоян Гунчев бяха безапелационни и ги спечелиха с разгромен резултат.След двете последователни срещи и победи,които са „копие” на мачовете от зимния столичен турнир,волейболистките ни са отново втори с мач повече.40 точки и фаталните 13 победи и 4 загуби имат в актива си от „Казанлък Волей” с  геймов актив от 44:17.Предстоят три последователни домакински срещи в спортен комплекс „Багира-Арсенал”  от 18 часа.В сряда посрещаме „Феникс ‘09”/Шумен/,а на 13 и 20 февруари/отново сряда/  сме домакини на двете „дербита” с лидера „ЦСКА-Демакс”/София/ и  претендента за „челото” -„Марица”/Пловдив/.