Успехи на „Осогово’2012”

Ds olil

Кюстендил бе домакин на 5-ия кръг от на Националния планински автомобилен шампионат. В международната надпревара „Осогово’2012″ участваха и двама казанлъчани от двата клуба . В клас „Х3″ за автомобили до 1800 кубика Милен Узунов с „Хонда Сивик“ от „Казанлък Моторспорт“ на Стефан Панчугов завърши трети, а ексколоездачът Стефан Кушлев с „Форд Ескорт“ от „Ефко рейсинг“ на Стефан Драганов остана 4-ти.

В генералното класиране победата спечели Любен Каменов с „Митсубиши Лансер“ от „Каменов Рали Тим“ с общо време от двата манша 5:44.53 минути в „Х 4″.От 33-ма от 17 тима в общото подреждане Узунов е на 14-та позиция на 31.20 секунди от победителя,а Кушлев е 17-ти на 39.77 секунди от лидера. Общата дължина на трасето бе 5000 метра, в продължение на които бяха общо 36 завоя (19 леви и 17 десни), като средният наклон на пътя от старта до финала бе 6.07 на сто.

След този кръг отборът на „Боила Авто Мото Спорт „(БАМС) спечели отборната титла на страната ни, след като до момента има пълен актив от 100 точки. Втори в отборното класиране до момента е „Казанлък Моторспорт“, който има 66 точки.