Трудна и очаквана победа над шуменки

Женският отбор на  Казанлък Волей  победи като домакин  Феникс 09 (Шумен) с 3:1 /25:23, 18:25, 26:24, 25:15 /, в първия мач между двата тима от четвъртфиналните плейофи на дамското първенство на НВЛ, игран в казанлъшката зала  Багира-Арсенал”.С това   казанлъшкият тим   трудно стартира с успех в плейофите, като поведоха с 1:0 победи в серията на шуменки. Реваншът е на 8 март в шуменската зала „Младост“. Ако се достигне до трети мач, то той е насрочен на   вероятно за  11 март отново в Казанлък.Победата на домакините, макар и очаквана,  не беше постигната никак лесно, като „Казанлък Волей”  даде неочаквано гейм, а гостенките бяха близо и до докарване на мача до тайбрек. Въпреки подкрепата на собствената публика/над  300  души/, волейболистките от Казанлък не показаха най-добрата си форма, като се наложиха над шуменки след  доста напрежение и равностойна игра. От своя страна волейболистките от  Шумен  пък демонстрираха, че няма да се предадат лесно, като във втората среща на собствен терен също ще се борят за победата.В четвъртфинала казанлъшкият състав игра така:АсяДинова,КристинКолчагова,КристинаГунчева,КристинаТотева,Виолина Николова,ДаниНайденова,СлавинаКолева,ЙоанаНиколова,Елица Баракова и Златена Салабашева.След вероятното  класиране на полуфинал ще срещнем „Левски Волей”/София/ след евентуална победа на столичанки над плевенския „Спартак 1996”.Вероятните дати за следващата фаза са 14,16 и 19 март с първи мач в София.