След 4 часа „битка” Драганова победи Стоянов, реми за Дренчев

Ds olil

В к.к.Слънчев бряг продължава „11-ият Международен шахматен мемориал Кесаровски – Станчев“, който е част от веригата „Балкан Гранд При“. Предстоят още 2 дни игра по „швейцарската система“. Времето за контрол е 90 минути за цялата игра с добавяне на 30 секунди на ход. 40 между играчите са със звания има и 14 жени, които ще си разделят наградния фонд от 20 000лв. /10 250 eur/ и специалния приз от 7000лв. Сред 146 състезатели от 13 държави, казанлъчани продължават успешния си ход в един от най-силните български турнири. На 53-та маса „казанлъшкият двубой-кулминация“ на турнира-„ученик срещу учител“. Цветан Стоянов игра срещу Петранка Драганова в петъчния следобед! Възпитаникът на казанлъшката школа и еврошампион срещу майстора на спорта от града ни! Настоящият играч на „Бургас’64“ максимално затрудни казанлъшката треньорка, която все пак след 4 часа игра победи с 0:1. Преди това малкият Цецо Стоянов спечели в своята възрастова група/до 12 години/ „блиц-турнира“, част от мемориала край морето. Очаквано гм Петър Дренчев миролюбиво завърши реми с гм Любен Спасов. С пет точки и 12 място /на точка от първия/ Дренчев среща в пореден „гросмайсторски двубой“ Иван Радулов, Драганова с ЕЛО /рейтинг/ 2009 „се изкачи“ на 83-то място с 3,5 точки и ще играе със Станислав Галичек с по-голям рейтинг 2164 от Чехия. С 2,5 точки Стоянов с ЕЛО 1652 е 112-ти в общото временно класиране и в съботната си предпоследна партия играе срещу Волфганг Кьобал от Германия с по-голям рейтинг в турнира 1883.