Силвия Митева девета на финала след нов съдийски шамар

Българската състезателка Силвия Митева завърши на 9-о място във финала на олимпийския турнир по художествена гимнастика в Лондон след нова съдийска гавра и умишлено занижени оценки за трудност на изпълненията.

В крайна сметка с класирането си за финала и заетата четвърта позиция в квалификациите, Митева изпълни поставената й задача.

Грацията ни събра общ сбор от 108.950 точки в многобоя.

Трикратната световна шампионка Евгения Канаева да защити олимпийската си титла от Пекин и в Лондон. С това постижение тя се превърна в първата гимнастичка, успяла да спечели две олимпийски титли. Руската състезателка събра 116.900 точки, с което се оказа недостижима на върха.

Втора се класира Дария Дмитриева от Русия със 114.500 точки, а трета – Любов Чаркашина (Беларус) с 111.700 точки.