„Розова долина“ с първа загуба за есента – Видео

Ds olil

В мач от петия кръг на югоизточната трета лига ФК „Розова долина“ загуби домакинството си от отбора на „Саяна“ (Хасково). Двубоят започна с минута мълчание в памет на футболиста Емо Рачев, от чиято загуба за казанлъшкия футбол се навършват шест години.

Тимът от Хасково започна по-добре срещата като откри резултата рано в двубоя. Малко по-късно гостите удвоиха своята преднина след удар извън наказателното поле.  Въпреки лошият развой на полувремето, казанлъчани показаха реакция. Откри се възможност пред Венци Иванов от трудна позиция, но не беше превърната в гол. Домакините завършиха по-активно полувремето. Получиха фаул до наказателното поле. Той беше превърнат в попадение от Йордан Желев, с последния удар по топката за първите четиридесет и пет минути. Така на полувремето резултата беше 1:2 в полза на „Саяна“.

През второто полувреме, поради преднината в резултата, гостуващият тим остави инициативата на домакините. „Розите“ се опитаха да се върнат в срещата. Капитанът на казанлъчани Николай Георгиев отправи изстрел извън наказателното поле, с който уцели горната греда на вратата. Това си остана и най-опасната ситуация за ,,Розова долина“ след почивката и мачът завърши при резултата от първото полувреме.

Така, след като двата тима си размениха по едно полувреме, срещата приключи при успех за гостите от Хасково.

Тимът на Атанас Апостолов остава със 7 точки във временното класиране. Следващата среща е отложен мач, гостуване срещу състава на „Ямбол 1915“ (Ямбол).

Състав на „Розова долина“: Георги Христов (вр), Атанас Йорданов, Димитър Димитров, Деньо Кършаков, Йордан Желев, Никола Арнаудов, Николай Георгиев, Пламен Тенев, Стефан Димитров, Даниел Стефанов, Венцислав Иванов

Резерви: Петър Райчев (вр), Валентин Христов, Иван Чергев, Иво Иванов, Джамал Ал Бадарин, Георги Чорбаджийски, Иван Михайлов, Георги Христов, Валентин Желязков.

Текст: Любомир Люцканов

Снимки: Красимир Ганев