„Розите“ продължават напред в турнира за купата на България

Ds olil

Във втория си мач от предварителните кръгове за купата на ,,България“ ,,Розите“ се изправиха срещу ,,Загорец“ (Нова Загора).

През първото полувреме домакините бяха по-активният отбор и създадоха няколко опасни ситуации. Капитанът Иво Иванов уцели греда и не успя да открие резултата. Към средата на частта, след заучено изпълнение на статично положение, топката стигна до краката на Венци Иванов, който я центрира в наказателното поле. Последвалият удар на Иво Иванов не затрудни вратаря на гостите. ,,Розова долина“ удари и още една греда дело на Венци Иванов след лошо върната топка от защитник на гостите. В последните минути на първото полувреме Никола Арнаудов отправи изстрел над вратата на ,,Загорец“. Така първото полувреме завърши при резултат 0:0.

Втората част започна с по-голям ,,натиск“ от казанлъчани, които изпълниха няколко ъглови удара. След един от тях вратарят на гостите се размина с топката, но играчът на домакините изпрати топката над вратата. Малко след тази ситуация резултатът беше открит от капитана Иво Иванов с глава от пореден корнер. ,,Загорец“ се опитаха да отвърнат, но удара беше спасен от Петър Райчев. В опитите си да изравнят резултата гостите освободиха много пространства. ,,Розите“ се възползваха от това и реализираха още два гола дело на Венци Иванов. Двете попадения бяха сходни след две извеждащи подавания, които оставиха нападателят на домакините сам срещу вратаря на гостите. Въпреки резултата домакините продължиха да нападат.

Удар на Деньо Кършаков извън наказателното поле беше спасен от вратаря на новозагорци. В последните минути след пас между защитниците,,Загорец“ реализира почетно попадение.

По този начин ,,Розова долина“ отстрани ,, Загорец“ с резултат 3:1. Следващата среща е на 14.09. Домакинство срещу ,,Марица“ (Милево).

Стартов състав: Петър Райчев (вр), Атанас Йорданов, Пламен Тенев, Иво Иванов(к), Димитър Димитров, Николай Георгиев,Даниел Стефанов Никола Арнаудов, Венци Иванов, Деньо Кършаков

Резерви: Георги Христов (вр), Джамал Бадарин, Филип Радев, Валентин Христов, Георги Чорбаджийски, Йордан Желев, Георги Христов, Валентин Желязков

текст и снимки: Любомир Люцканов