Трети мач без загуба и над 230 минути „суха мрежа“ за „Розите“ в Трета лига

Ds olil

Във втория си домакински мач от новия сезон 2024/25 година, тимът на ,,Розова долина“ (Казанлък) завърши наравно със ПФК „Спартак 1947 Пловдив“ 1:1 на стадион „Севтополис“ пред над 300 зрители.

Срещата започна в първите секунди с положение пред вратата на гостуващия тим. Венцислав Иванов не успя да реализира останал „очи в очи“ с противниковия вратар Кристиян Милушев. С напредване на времето в срещата преобладаваха ,,здравите“ единоборства.

В 35-та минута домакините успяха да открият резултата след гол на Йордан Желев, след асистенция на Венци Иванов. При отправения удар се получи рикошет, който подведе стража на пловдивчани и топката се приземи в неговата мрежа. Към края на първата част равенството беше възстановено, от страна на гостите, които уцелиха и греда. Нападателят на гостите Тодор Тодоров прехвърли вратаря ни Георги Христов за крайното реми 1:1.

При контактното единоборство, при гола на пловдивския ,,Спартак“, играта напусна капитанът Иво Иванов. Втората част започна с по-дейни действия от страна на гостуващия тим. С добра намеса се отчете вратарят ни Христов. След това ,,Розите“ отново направиха мача равностоен. До края на срещата двата отбора продължиха с динамичната и нервна игра, но и без сериозни опасности пред двете врати. Така, след равностоен двубой, срещата завърши при равен резултат 1:1 и двата отбора си поделиха точките.

Стартов състав за „Розова долина“: Георги Христов (вратар), Атанас Йорданов, Даниел Стефанов, Димитър Димитров, Иво Иванов (капитан), Николай Георгиев, Никола Арнаудов, Пламен Тенев, Стефан Димитров, Йордан Желев, Венцислав Иванов Резерви: Петър Райчев (вр), Валентин Христов, Иван Михайлов, Иван Чергев, Деньо Кършаков, Георги Чорбаджийски, Джамал Ал Бадарин, Валентин Желязков, Георги Христов.

Следващата турнирна среща е за Купа „България“ – на 21 август (сряда) от 18:00 часа в село Овощник, на стадиона на местния тим.

Текст и снимки: Любомир Люцканов и Красимир Ганев