Отново чакаме „сините“ в събота, губим в София за „ТОП 4“

Волейболистките на Левски Волей (София) победиха като домакин Казанлък Волей  с 3:0 (26:24, 25:13, 25:19) в първия мач между двата отбора от полуфиналите в женското първенство на Националната волейболна лига, който се игра в столичната зала „Сиконко” пред близо 150 души. Така столичанки  започнаха с успех на полуфиналите, като поведоха на казанлъшкия тим с 1:0 победи в серията. Реваншът е в събота, 16 март, като домакин е „Казанлък Волей” в зала „Багира-Арсенал” от 18 часа.

Волейболистките на „Левски” „обърнаха“ съперничките, след като в началната част играха ролята на догонващ и изоставаха с три точки в края на гейма – 20:23. След равенството 24:24, домакините успяха да се наложат над гостенките и с това спечелиха първата част. Това доведе до спад в редиците на гостите, като във втората част те записаха едва 13 точки. В третата част отново имаше равностойна игра, като „сините” за втори път направиха обрат, като „стопиха” пасива си от три точки 13:16. Изравняването на резултата доведе до нов импулс и левскарките направиха точкова серия, като спечелиха гейма, а с това и чиста победа за един час и 10 минути игра в столицата.Казанлъшкият тим игра така: Ася Динова-капитан, Кристин Колчагова-либеро, Кристина Тотева, Кристина Гунчева, Дани Найденова, Славина Колева, Виолина Николова, Елица Баракова, Златена Салабашева и Йоана Николова.