Нов успех и повод за радост в клуба на Светла Миткова

Ds olil

Изцяло с дамски състав участва клубът по лека атлетика „Цветанка Христова“ в провелия се на базата на НСА „Васил Левски“ в София национален шампионат за юноши и девойки под 20 години. Състезанието бе в два дни – на 17 и 18 юни и в него участваха най-добрите млади атлети на България в последните години. Първенството бе пореден тест за възможностите на най-добре представящия се състезател от Казанлък във хвърлянията при девойките Радост Проданова. Възпитаничката на Светла Миткова отново показа отлична форма и стана вицешампион на хвърляне диск с резултат 32,84 метра. Казанлъчанката остана на сантиметри от титлата, спечелена от Мария Габрова от Хасково с 34,85.

В класирането на гюле участничките от клуба на Казанлък останаха извън призовата тройка. Радост Проданова завърши на четвърто място, следвана от Павлина Пашова и Ясмин Тонг.