Младите волейболни лъвчета с втора „чиста”победа на Балканското в Казанлък

Ds olil

България постигна втора чиста победа на Балканското първенство за момчета, което се провежда в Казанлък, информира bgvolleyball.com. Лъвчетата преминаха експресно и през връстниците си от Румъния, побеждавайки ги с 3:0 (28:26, 25:17, 25:12) след 70 минути игра.Все пак в първия гейм от срещата имаше интрига. Румънците се възползваха от многото грешки в играта на домакините и водеха почти през цялото време, но накрая момчетата на Драган Иванов с много успешна игра на своята блокада съумяха да изковат обрата за крайното 28:26. Нападението на нашите също беше далеч по-точконосно от това на съперника и в следващите два гейма те наложиха пълно надмощие, за да постигнат и категоричен резултат. Българският нападател Стефан Иванов беше почти неуловим в нападение, бе много полезен и на блокада, като наниза страхотните 27 точки (23 атаки, 4 блокади) за трите гейма от двубоя и стана убедителен топреализатор на мача. Пламен Шекерджиев добави 13, колкото записа и най-резултатният състезател на Румъния – капитанът Рареш-Йонуц Бълян. В другите две срещи от втория ден също се стигна до тригеймови мачове. Румъния се наложи над Турция, а Молдова – над Албания. Така Сърбия и България оглавяват временното класиране с максимален актив от по 6 точки и 6:0 гейма, като сърбите имат малко по-добро точково съотношение. Още днес обаче ще има едноличен лидер, тъй като двата отбора ще се изправят един срещу друг от 18:00