„Левски” надигра „Казанлък Волей – Багира” с 3:0 гейма

Ds olil

В десетия кръг от редовния сезон в женското първенство на НВЛ, волейболистките на“ Казанлък Волей – Багира“ загубиха като гости от „ Левски“ (София) 0:3, като Сините доминираха и не се стигна до истински сблъсък. Срещата в столичната спортна зала „Сиконко“ премина под превъзходството на носителките на националната купа, които спечелиха трите точки с 25:14, 25:16 и 25:13 в отделните части, след 70 минутна игра.
Така „Левски“ затвърди първото си място във временото класиране, а отборът на Казанлък отстъпи третото място на ЦСКА с точка и вече е четвърти в подреждането с 26 точки.
С този успех Сините постигнаха тринадесета победа в първенството с актив от 39 точки, следвани от „Марица“ с точка по-малко.
В петък ще бъдат изиграни общо три срещи от женския шампионат. Казанлък гостува на „Славия“ от 17 и 30 часа, ЕПУ – Перник – на „Спартак 1996″, а „ЦСКА – Демакс“ приема „Левски“ в най-интересното дерби от финала на седмицата.