Клубът от Шипка с две първи места от тазгодишната Купа

Ds olil

Третото поредно издание на планинското велосъстезание „КУПА ШИПКА“, организирано от шипченеца Петър Петров и местния клуб „Маунтин Райдърс“, завърши успешно и с две първи места за организаторите.

На 1 и 2 юни бяха изпълнени с емоции, адреналин и наслада за всички, обичащи този екстремен спорт. Безаварийно финишираха всички 69 участника във 2-рия кръг от Детските Даунхил серии за 2023 година. Състезанието се проведе по правилника на Българската федерация по колоездене.

Организаторът на „КУПА ШИПКА“ Петър Петров откри надпреварата, представяйки участниците и техните отбори. Кметът на Шипка Василка Панайотова приветства състезателите и гостите с добре дошли на това историческо място – стария Шипченски проход, като пожела на участниците успех и безаварийно финиширане.

Спортистите от местния клуб “ MONTAIN RIDERS SHIPKA “ заеха първите две места на стълбичката в клас КЛАС -15-16 години и КЛАС – OPEN-17+