Казанлъшки талант премина „под тепетата” и стана „царист”

Ds olil

Часове преди старта на „62- вата Международна колоездачна обиколка на България“, пловдивският колоездачен клуб „Цар Симеон 1898“ привлече в състава си двама нови състезатели – юношеския национал от Казанлък – Момчил Робов и сръбския колоездач Марко Станкович. Това стана след като официалните преговори с ръководствата на досегашните им клубове приключиха успешно. Робов и Станкович веднага бяха картотекирани за „Цар Симеон 1898″ в Българския колоездачен съюз и двамата вече са в състава на пловдивския тим за стартиращата Обиколка, от категория 2.2. 19-годишният казанлъчанин Робов досега „бягаше“ с екипа на КК „Несебър“, а преди година – за отбора на „Хемус-Вивело“ (Троян). През миналата година Робов спечели бронзов медал за България в дисциплината „индивидуално бягане по часовник“ по време Балканиадата на шосе за юноши, която се проведе в Белград. Тогава Момчил изпусна за малко медал и в дисциплината „Общ старт“, където остана 4-ти с треньор казанлъчанинът Живко Димитров. Най-голямото колоездачно състезание на територията на България ще се проведе от 9 до 15 септември. По правилник на международната федерация (ЮСИ) за състезание от категория 2,2 наградният фонд за генералното класиране е в размер на 50% от общата сума от всички етапи, разпределена от 1-о до 20-о място. 7% от сумата от всички награди се удържат за фонд „Борба с допинга и здравословен спорт“. По-късно в 18.30 часа на площад „Св. Александър Невски“, ще се състои „пролог-критериум“ за определяне на носителите на „почетните фланелки“. Отново най-престижното състезание у нас е без национален тим и вероятно без допинг контрол и нарочна комисия!