Казанлъчанката Кристиана Караиванова стана една от героините на мача срещу Армения

Ds olil

Футболистката на италианския Vis Mediterranea Soccer се разписа в мача за женския национален отбор на България, като вкара втория гол за победата с 3:1 при гостуването на Армения в среща от група C4 за Европейските квалификации WEURO 2025.

Точни за селекцията на Силвия Радойска бяха Лора Петрова в 11-ата минута, Кристиана Караиванова в 25-ата и Александра Янева в 92-ата. Арменките вкараха в 75-ата минута чрез Ани Сафарян.

Така българките постигат втори успех, след като на старта на кампанията спечелиха с 1:0 Казахстан, отново като гости с гол на Симона Петкова. С втората си победа Лъвиците събират 6 точки и са на 2-о място в квалификационната група след тима на Румъния, който победи Казахстан с 3:0.

На 16 юли за Лъвиците предстои домакинство на Казахстан, като двубоят е от 20.00ч на стадион „Александър Шаламанов“ (Славия) в София.

Официалната тренировка на тима е на 15 юли от 19.00 ч. на терените на Нaционална футболна база „Бояна“.