Казанлъчани отново най-силни и край морския бряг

Ds olil

Състезателят на клуб „Леон“ /Казанлък/ Атанас Николаев триумфира с титлата на 17-ото издание на традиционния турнир по културизъм „Мечката“. В категория мъже до 95 кг. представителят на Казанлък стана и „абсолютен шампион“ и извоюва трофея в „Морската градина“ и „Летен театър“ Бургас. Николаев след купата в Сандански отново грабна 1000 лева, два трофея, два медала и две грамоти край морето. Трети в категорията остана казанлъчанинът Мариан Френгиев. В най-тежката категория над 95 кг. победител стана Георги Славов от поморийския „Анимал зон“. Негов първи подгласник е бургазлията Георги Карамишев, който се състезава за пловдивския „Масъл арт“. Трети се нареди изненадващо Валентин Игнатов от „Леон“ /Казанлък/. Тук личи „почеркът“ на казанлъшкия треньор по културизъм Даниел Генев след титлите и призовите места на състезателите на „Леон“. През 2011 година в 28-ата традиционна анкета на вестник „Труд“ за определяне на „Най-добрия треньор на годината – 2011-а“, гласуваха спортните отдели и редакции на 49 медии. В своите колективни мнения журналистите посочиха имената на 17 специалисти от 12 вида спорт, а сред тях бе и казанлъшкият специалист в силовия спорт с много адреналин.

Над 2000 зрители изпълниха до краен предел „Летния театър“, където се проведе традиционният турнир по културизъм „Мечката“. Най-добрите състезатели от цялата страна се конкурираха в категориите – културизъм мъже до 80 кг. , до 95 кг. , над 95 кг., „боди фитнес“- жени, „бикини“ жени. Сред тях победител като „абсолютен шампион“ от всички категории бе казанлъшкият състезател Атанас Николаев.

„Турнирът тази година беше много силен, участниците са във върховата си форма“, коментира организаторът на състезанието Румен Желев, многократен републикански шампион по културизъм.