Казанлъчанинът Цветан Стоянов спечели международния турнир по ускорен шах Опен „Шумен“

Ds olil

ММ Цветан Стоянов спечели състезанието по рапид в Международния турнир по ускорен шахмат и блиц Опен „Шумен“ (26-28.07.2024). Казанлъчанинът е лидер в класирането с 9 точки, спечелени в 11 кръга. Зад него са двама гросмайстори – Кирил Георгиев и Вячеслав Тиличеев. Цветан Стоянов постигна седем победи и четири ремита, като завърши турнира без загуба. В него участваха 207 шахматисти от България, Румъния, Украйна, Сърбия, Северна Македония, Косово, Турция, Франция, Италия и САЩ. Българските състезатели са 188.

В блиц турнира, с рекордните 166 участници, казанлъшкият шахматист остана пети. В призовата тройка тук са ГМ Мартин Петров, ФМ Валентин Митев и ГМ Кирил Георгиев.