Казанлък ще бъде домакин на финалите от държавното за момичета до 15г. по волейбол

Ds olil

Финалите на републиканската надпревара при момичетата до 15години по волейбол започват на 7 май, като „Славия” ще бъде домакин в София на едната група от класиралите се за последния турнир отбори, а „Казанлък Волей” – на другата. Мачовете в Града на розите ще се играят отново в обновената спортна зала „Багира”.
Седмица по-рано малките волейболистки на „Казанлък Волей” (Казанлък) се класираха за националните финали от държавното първенство за момичета до 15-годишна възраст, след като отново у дома, спечелиха 3 поредни победи и заеха убедително първото място във Втора зона, с участието на „Звезди 94” , „Родопа” (Смолян) и „СК 2000” (Варна).
Столичният „Звезди 94” остана втори в групата и също заслужено отива на финалите.
На трето място остана отборът на „Родопа“ (Смолян), който заедно с четвъртият – „СК 2000“ (Варна) ще участва на допълнителните квалификации за намиране на място на държавните финали.