И Краси Русев в „ТОП 10“ на евротурнир!

Ds olil

Другият ни „ас” в древната шахматна игра гм Красимир Русев  се класира на престижното 10-то място на отворен турнир във Франция-„12-ти Саутрон Международен Отворен Турнир”.Момчето от казанлъшката школа „разделя” 4-11 място по точки/ от цели 165 състезатели/,но показателите  „тай-брек бухолц”,спечелени точки и директни двубои отреждат на казанлъшкия талант „ТОП 10” във Франция.В 9 кръга шахматистите във „Филип Беалюкс Център”  в Саутрон си поделиха и наградния фонд от 7 000 евро.Играчи от близо 15 нации от целия свят уважиха проявата във френския град Саутрон,който е на 10 км.западно от  Нант.Гм Микхайло Олексиенко от Украйна със 7,5 точки спечели първото  място,а казанлъшкото  момче бе на точка от лидера.Русев има и най-предно класиране от българите,които на френска земя се класираха от 12  до 26 място –вгм Ива Виденова и мм Димитър Мархолев .