Инфарктна победа и гол в продълженията

Ds olil

Текст: Стажант-репортер Любомир Люцканов

Снимки: Красимир Ганев

В първия си мач от новия сезон 2024/25 тимът на ФК „Розова долина“ (Казанлък) се наложи над ,,Асеновец“ (Асеновград) с 1:0 Срещата започна с домакински ,,натиск“. Чрез него ,,Розите“ достигнаха до няколко ъглови удара, след намеси на вратаря на гостите. В 29 минута се откри най-чистото положение за казанлъчани. Защитник на гостите сбърка при подаване, което беше пресечено от Венци Иванов. Той излезе в ситуация двама на един и подаде на Никола Арнаудов, който прати топката встрани от вратата. Стражът на гостите спаси своя тим на няколко пъти.

В продължението на първото полувреме домакините имаха претенции за дузпа, които не бяха уважени. Така завърши първото полувреме. Без сериозни опасности за вратаря Георги Христов. Втората част на двубоя започна отново с положение пред вратата на гостуващия тим. С течение на втората част, възпитаниците на Атанас Апостолов създаваха все повече ситуации пред вратата на противника. След ъглов удар два последователни удара на капитана Иво Иванов бяха блокирани. Възможност се откри и пред Венци Иванов, но неговия удар с глава мина встрани.

Казанлъчани продължиха да отправят удари, но не улучваха вратата на ,,Асеновец“. Въпреки натрупалите се пропуски, в течение на мача тимът на ,, Розова долина“ показа характер. В самия край на срещата, след изритана топка в наказателното поле, Венцислав Иванов от домакините беше повален. Последва наказателен удар, който беше реализиран в 4-минутното продължение на двубоя от влезлия през второто полувреме Иван Чергев. С няколко спасявания се отличи и вратарят Георги Христов.

Така младият казанлъшки тим започна с минимална, но сладка победа, с която зарадва феновете на стадиона. Стартов състав за двубоя: Георги Христов (вр), Атанас Йорданов, Даниел Стефанов, Димитър Димитров, Иво Иванов (к), Николай Георгиев, Никола Арнаудов, Пламен Тенев, Стефан Димитров, Йордан Желев, Венцислав Иванов

Резерви: Васил Маринов (вр), Валентин Христов, Иван Михайлов, Мариян Георгиев, Иван Чергев, Деньо Кършаков, Георги Христов, Джамал Бадарин, Валентин Желязков