„Заралии“ бият на „Ботуша“ след асистенция на казанлъчанин!

Ds olil

Децата на “Берое”, родени през 1998 година започнаха с победа участието си в шестия мемориален турнир “Андреа Болонезе” в Италия.Воденият от Сидер Димитров състав с трима от Казанлък, надделя с 2:1 над “Авелино” в първа среща от група “В”. Точни за победителите бяха Преслав Георгиев и Данчо Свиленски.Старозагорци бяха по-добрия отбор на терена през целия мач, повече владееха и разиграваха топката. Футболистите на “Авелино” имаха физическо предимство, като през целия двубой разчитаха на изритани топки. Италианският тим се отличи с доста груба игра и в средата на второто полувреме Онорато получи директен червен картон. Освен него главният съдия вдигна общо десет жълти картона, като четири от тях бяха за беройци.В тима от областна Стара Загора играха трима от школата на „Розова долина“-Росен Илиев,Ивайло Драгиев и Михаил Димитров.В 13-ата минута Иван Червенаков изведе Преслав Георгиев и “зелено-белите” откриха резултата.Казанлъшкият футболист /играл преди това в Испания/ Росен Илиев се измъкна от защитата на италианския тим, но топката му дойде малко дълга и не успя да завърши добрата атака.Две минути преди края на срещата “Авелино” успя да изравни. Коцолино изпълни пряк свободен удар, топката рикошира в стената и влетя във вратата на Стоян Димитров за 1:1.Главният съдия даде пет минути добавено време и в третата минута от него старозагорци успяха да стигнат до победен гол. Росен Илиев от Казанлък/втори отдясно наляво седнал/ и Галин Иванов направиха двойно подаване след което първият изведе в добра позиция резервата Данчо Свиленски, който се разписа за 1:2.Днес от 17:30 часа (българско време) отново в Сан Манго “Берое” 98 се изправя във втората си среща от групата/като  водач/ срещу “Паганезе” (Пагани).