Жените на „Казанлък“ в тройката на класирането, посрещат „Марица“ тази седмица

Ds olil

Тимът на „Казанлък“ записа осма победа в първенството по волейбол при жените. Воденият от Стоян Гунчев отбор се наложи над „Варна ДКС“ в зала „Младост“ с 3:1 (26:28, 25:17, 25:11, 25:23) в мач от 10-и кръг, изигран в морската столица. Така казанлъчанки постигнаха втори успех срещу съперника – в трети кръг победиха със същия резултат. „Розите“ са трети във временното класиране с 22 точки (8 победи, 2 загуби).

Първият гейм бе доста оспорван и в крайна сметка бе спечелен от домакините. Във втората част гостенките поведоха от самото начало, като не допуснаха обрати и изравниха резултата. В решителната четвърта част варненки тръгнаха ударно – 5:0, след което казанлъчанки набраха инерция и постепенно изравниха. След деветата точка поеха инициативата и диктуваха положението. Малко след средата на гейма (10:14) волейболистките от морската столица реализираха серия и стигнаха до равенство, но впоследствие не можаха да преодолеят противника. Момичетата на Стоян Гунчев имаха възможност да затворят гейма и мача при 24:21, но това се случи едва след 25:23.

В третия гейм Казанлък отново бе хегемон и остави съперника на едва 11 точки.

В следващия кръг „Казанлък“ среща лидера „Марица“ (Пловдив). Мачът на 17 февруари (петък) е в зала „Багира“ от 18:00 часа.