Дечко отново по шампионски!

Казанлъшкият атлет от параолимпийския национален тим Дечко Овчаров продължава повече от успешно годината с бронзовото отличие на „диск” с 36,76 метра, а във втория си старт е със златно отличие. Както първи от Пресс ТВ и радио „Вис Виталис” написахме на хиляди километри от България, се изкачи на почетната стълбичка на два пъти в силен международен турнир в Обединените Арабски Емирства, заедно с  атлетката Даниела и  треньора Радостин Тодорови от Казанлък.

“В Шарджа/ОАЕ/ в три дни спечелихме пет престижни места, в първия международен турнир за годината. Сега Дечко Овчаров спечели първото място на международния турнир в Ал Аин-в „сектора за хвърляне на копие” с резултат 44,62 метра. Възпитаниците ми Ружди Ружди е с титлата на „гюле” с 9,59 метра и с бронз на „диск” с 31,21 метра, което е покрит норматив за Франция. Мустафа Юсеинов е втори на „диск” с 32,45 метра и трети с 9,34 метра на „гюле”. Това са и квалификации за Световните финали в Лион/Франция/, а  турнирът в Ал Аин в Югоизточната част на Арабския полуостров в Югозапaдна Азия продължава. След тежките условия и тренировки на над -10 градуса в Павел баня, сега почнахме успешно началото на сезона. Трудно се състезава на над + 35 градуса, липса на аклиматизация и възстановяване след дългото пътуване, но успяваме…”, допълни младият специалист Радостин Тодоров. Заедно със сестра си Даниела вече са част от спортния календар на Казанлък с местен клуб за атлети с увреждания.