Два мача за финал на седмицата

Ds olil

„Марица“ (Пловдив) постигна петата си поредна победа, но загуби първия си гейм от началото на сезона в Национална волейболна лига „Демакс“ и то при гостуването в пловдивската зала „Сила“ на „Казанлък Волей“. Шампионките постигнаха успех с 3:1 (25:18, 25:16, 17:25, 25:18) над един от основните претенденти за медали – вицешампионките от Казанлък, след 90 минути игра в петъчната вечер.

Момичетата на Борислав Крачанов запазиха първото място в класирането, вече с актив от 15 точки и 15:1 гейма. С пет победи и същия точков актив, но с един изигран мач повече и по-слабо геймово съотношение, е преследвачът ЦСКА (София). Последният гостува на 10 декември в Казанлък от 18 часа.

Днес съставът на девойки старша на ВК „Казанлък“ посреща в следващ двубой за сезона в тази възраст старозагорския „Берое“.