Губим в столицата, чакаме реванш по пътя към титлата

“ ЦСКА-Демакс“ (София) победи като домакин „Казанлък Волей“  с 3:0 (25:23, 25:19, 25:16) в първия мач  в столичната зала „Васил Симов“,в спор за титлата при жените.
 Така столичните волейболистки започнаха с успех финалната серия, като поведоха с 1:0 победи на съперничките. Реваншът е на 26 март (вторник) в зала „Багира- Арсенал“ в Казанлък от 18:00 часа. При равенство ще има трети решителен мач отново в София на 29 март.Над 400 запалянковци изпълниха зала „Васил Симов“, като чрез мощни скандирания и звукови инструменти допринесоха за истинска атмосфера на финален мач. Три автобуса с фенове от Казанлък дойдоха да подкрепят своите, но за тяхно съжаление този път това не подейства, а волейболистките водени от Стоян Гунчев не успяха да окажат истинска съпротива на домакините.Волейболистките на ЦСКА надиграха категорично гостите, като основното им оръжие бе силният начален удар, с който правеха точкови серии на гостенките. Добрата блокада и стабилното отиграване в атака довършваха останалото. Единствено отпускането в края на геймовете доведе до по-голяма оспорваност, като в първата част настъпила разконцентрираност при 22:16 доведе до стопяване на разликата и известни главоболия при спечелването на гейма от тяхна страна.Във втората част сервисът на Силвия Кьосева разби посрещането на казанлъчанки, като армейките поведоха с 12:2. Вместо обаче да затворят бързо гейма, бързият успех доведе до демотивация, като съперничките отбелязаха 19 точки до края. Единствено в началото на третата част волейболистките от Казанлък показаха, че могат да бъдат равностойни, като имаха начално предимство, а резултатът вървеше равностойно до 11:11. След това обаче последва нова точкова серия за „червените“ след сервис, като те отбелязаха 5 поредни точки и поведоха с 16:11. Това развитие вече преклони окончателно гостуващия тим и домакините затвориха мача с чиста победа за 75 минути игра.Реализатор за ЦСКА стана Гергана Димитрова с 16 точки. Симона Димитрова добави 10 за победата.За „Казанлък Волей“ най-резултатна бе Славина Колева със 17 точки.