„Грозна победа по-добре от красива загуба за „розите“

Ds olil

Представителният ни футболен „Розова долина” /Казанлък/  сложи финална  точка на незапомнената серия от 8 поредни загуби/ в официалните срещи „есен-пролет” /в първенството  на Югоизточната „В” група след като се наложи над отбора на Загорец”/Нова Загора/ с трудното 1:0 в мач без особени достойнства.Двубоят пред  над  200 души на „Севтополис”  и започна  очаквано с по-активни действия от страна на домакините и още в 13-ата минута те бяха възнаградени. Григор Георгиев –„Гришата” бе изведен от дълбочина по левия фланг на атаката и след като надбяга защитник на Загорец, за последния не остана нищо друго освен да го фаулира в опита си да го спре. Ексфутболистът на старозагорските „Берое” и „Верея” Атанас Апостолов реализира спокойно дузпата и розите поведоха за крайното –1:0 още в 15 минута. Оттук до края на полувремето играта бе разпокъсана, с много нарушения, като домакините имаха по-добрите положения за гол – най-напред Христо Паричков с плътен удар от границата на пеналта за малко не уцели горния ляв ъгъл на вратата на гостите, а малко след това капитанът Венелин  Братанов се пребори за една топка със защитник на гостите, навлезе сам срещу вратаря им, но ударът му срещна тялото на играча,който дори бе на тревата и седнал посрещна плътния удар.Второто полувреме мачът продължи да бъде много  нервен, с много нарушения и прекъсвания на играта и малко положения пред двете врати. Розите имаха само една  100% възможност за гол в 82-ата минута – след много добра комбинация с няколко къси подавания по тревата Георгиев   подаде на Асен Асенов и от  5-6 метра пред вратата на Загорец, но ниският му удар мина покрай дясната греда. Гостите от Нова Загора  имаха две възможности за изравняване в края на двубоя,които проиграха  с удари над вратата. В  срещата ФК „Розова долина” игра така:  Костадинов, Христо Терзиев /Али/,Нейчев,Чекаров, Николай Цонков, Христо Паричков, Николай Архипов, Асенов/Пламен Колев/,Апостолов, Братанов-капитан /Тонислав Терзиев/ и Георгиев.Преди гостуването в 26-ия кръг при „аматьорите” на „Мастер”/Бургас/ на 20 април/събота/ сме на вече 14-та позиция с 28 точки/като 12-ия в таблицата/ от 17 тима.