Гимнастичките ни с множество първи места от международен турнир в София

Ds olil

След кратка лятна почивка, състезателките на СК “Розова долина” успешно се завърнаха на състезателната сцена с участие в международния турнир „Златна Есен“, организиран от СКХГ “Феникс” в София на 20-21 септември. Нашите гимнастички взеха участие в категории ансамбли, индивидуални съчетания и масов спорт.

В индивидуалните надпревари:

Магдалена Желева (2018 г.) завоюва първо място и златен медал на БУ, както и титлата “Мини мис турнир”. Андреа Ангелова (2016 г.) спечели бронзов медал и трето място на БУ, а Йоана Цонкова (2016 г.) се класира на второ място с БУ и спечели сребърен медал.

В категория девойки-старша възраст А категория Николета Иванова също е с 2 място на обръч, 3 място (топка), 4 място (многобой) и с наградата “Мис Атрактивност”.

Александра Арсова завърши с 3 място (многобой) и две първи места – на топка и лента.

Катерина Христова победи в многобоя и в надпреварата с обръч и остана с 2 място на бухалки.

В младшата възраст, А категория Божидара Деребеева записа 3 място на многобой), 3 място на топка и първо място на обръч.

В ДМВ, Б категория, Симона Далиева е с 3 място (многобой), 3 място (топка), 3 място (без уред). Валентина Карацанова има три втори места – в многобоя, топка и без уред.

В ДМВ, до 9 г., Б кат. Александра Юрукова завърши на пети места в многобой, въже и без уред. Василена Ангелова е с 6 място (многобой), 4 място (без уред), 7 място (въже). Николета Колева – 4 място (многобой), 6 място (без уред), 3 място (въже). Деа Стоянова – 1 място (многобой), 1 място (въже), 3 място (без уред).

При ансамблите, БУ (2016 г.) в състав: Андреа Ангелова, Симона Кръстираева, Сиана Бангова, Йоана Цонкова, Елисавета Спиридонова спечели първо място и златни медали.

Ансамбъл Жени, с дебют в А кат. (състав: Елеонора Буковска, Никол Братованова, Виктория Паскова, Стефани Маринова, Алев Валиева) се класира на 4 място за съчетание с обръчи.

В Масов спорт и двата ансамбъла спечелиха първи места.

Тренировките продължават с пълна сила, тъй като след 10 дни Ансамбъл Жени на казанлъшкия клуб ще участва в Държавното първенство А кат., а през ноември клубът ще се състезава в Държавно първенство индивидуално Б кат.

Поздравления за децата и техните треньори Мариана Ламбова и Милена Калайджиева!