Втори мач за „Казанлък Волей“ от четвъртфиналните плейофи

Тази вечер “ Казанлък Волей“гостува на „Феникс 09“ в Шумен за реванш във втория мач между двата отбора от четвъртфиналните плейофи на дамското първенство на НВЛ. Само преди два дни пред собствена публика състезателките от Града на розите надиграха шуменки с 3:1 гейма. При победа днес, съставът, воден от треньора Стоян Гунчев ще се изправи срещу „Левски“Волей“, след евентуална победа на столичанки над плевенския „Спартак 1996″, в следващата фаза на шампионата.
Вчера се играха още три двубоя от четвъртфиналните плейофи.
Женският отбор на ЦСКА (София) победи като домакин Локомотив 1929 Връбница (София) с 3:0 (25:7, 25:23, 25:17) в столичната зала „Васил Симов“.
С това Червените поведоха с 1:0 победи на съперничките, като реваншът е на 9 март в зала „Локомотив“.
„Марица“ (Пловдив) надигра гостуващия „Славия-СУ“ (София). Пред над 150 свои привърженици по трибуните, между които и европейската шампионка по лека атлетика Тезджан Наимова, Жълтите се наложиха над Белите с 3:0 (25:10, 25:20, 28:26).
Женският отбор на „Левски Волей“ (София) победи като гост „Спартак 1996“ (Плевен) с 3:0 (25:11, 25:11, 25:11) в първия мач между двата отбора от четвъртфиналните плейофи на дамското първенство.
Така, след като двата клуба обърнаха домакинствата, Сините поведоха с 1:0 победи в серията, като реваншът е на 9 март в София.