Великолепна Боряна Калейн с историческо сребро за България

Ds olil

С четири отлични съчетания на обръч, топка, бухалки и лента Боряна Калейн си заслужи медала от Олимпийските игри в Париж. Това е едва втори медал за България от индивидуалната художествена гимнастика. Предишното отличие датираше от далечната 1988 година, когато Адриана Дунавска завоюва среброто в Сеул.

Единствената по-добра гимнастичка от Калейн днес беше действащата световна шампионка Даря Варфоломеев, която със сбор от 142.850 точки победи с 2.250 българката. Боряна беше по-добра от представителката на Германия единствено с лента, а с останалите уреди Ворфоломеев категорично беше най-добрата. Тя направи големия си удар в бухалките, с които си заслужи 36.350, докато Боряна събра само 34.550.

Третото място остана за победителката от квалификацията вчера София Рафаели (Италия), която завърши на 6.550 зад новата шампионка. Италианката започна колебливо с обръч и лента, но беше много силна с бухалки и с лента, за да влезе в тройката.