Важна победа на „Розите“ за челните места на набор 2009 в зонална група Пловдив

Младият състав на ФК „Розова долина“ постигна ценна победа срещу силен конкурент в зонална група Пловдив. В последния си мач у дома, момчетата на Антим Паральов надделяха над „Черноморец“ Бургас с 2:0. „Малките „Рози“ достойно представят град Казанлък в спор с отбори от големите областни градове Бургас, Пловдив, Кърджали, Сливен, Стара Загора, Пазарджик и Хасково“, разказа наставникът на набор 2009.

„Получи се оспорван мач на мокър и труден за игра терен. Дълго време двете защити не допускаха положения пред вратите си, но в 52 минута на мача Любомир Димитров с красив гол даде преднина за нашия отбор. Нашите момчета продължиха да търсят вратата на противника и 8 минути преди края на мача, Владимир Дечев отбеляза с глава след прецизно центриране от фаул на Мартин Дренчев. В продълженията отборът на „Черноморец “ можеше да стигне до почетно попадение, но Станислав Танев спаси своята врата“, добави треньорът на „Розите“.

Отборът продължава да е на второ място в тази силна група след 16 победи, 6 равни мача и 1 загуба.