Равенство и точка на негостоприемния стадион „Шипка“

1:1 приключиха в Асеновград местният  „Асеновец 2005“ и „Розова долина “ (Казанлък). Срещата бе от 36-ия кръг на Югоизточната „Трета лига“. Домакините бяха по-добри през първото полувреме. Георги Георгиев материализира предимството им с попадение в 25-та минута. След почивката, „розите“ взеха инициативата. Венцислав Иванов изравни в 68-ата минута. Той и влезлият като резерва Диан Овчаров уцелиха по веднъж гредите.

„Слаби първи 45-ет минути! Нямаше агресия от наша страна, буквално ги „оставихме“ домакините да играят и имат предимство в играта.

Добре започнахме второто полувреме и имахме възможност за попадение. След „преса“ по терена от наша страна, изравнихме след близо 70 минути игра чрез Венци Иванов, който излезе сам срещу вратаря на асеновградчани. Малшанс, можеше да победим! Пореден мач срещу нас със спорно съдийство от арбитрите“, коментира спечелената точка старши-треньорът Атанас Апостолов.

В последния домакински мач за сезона приемаме в събота /25 май/ от 18 часа „Спартак 1947 Пловдив“. Преди дербито на кръга срещу претендента за професионалния футбол сме на 8 позиция /от 20 тима/ с 56 точки / след 17 победи, 5 равенства и 14 загуби, с положителен голов баланс 60-47 попадения/.