Отборът на ОУ „Мати Болгария“ ще представи Казанлък във финала по футбол на Югоизточния регион

На провелия вчера пореден кръг от футболния турнир „Арена Саяна“ за деца до 10 г., учениците от „Мати Болгария“ спечелиха и четирите си двубоя, и с първото си място получиха право да представят община Казанлък на финалния кръг, който ще се проведе на 21 май, отново на модерното изкуствено игрище до стадион „Севтополис“. В него ще се съревновават победителите от 9-те града на Югоизточния регион, в които се проведоха състезания за учениците от начален етап на обучение.

В турнира в Казанлък, организиран с подкрепата на БФС, БАМФ и Община Казанлък, взеха участие 10 училища. Втори се класираха учениците на ОУ „Н. Й. Вапцаров“, трети са момчетата на ОУ „Паисий Хилендарски“. На почетното четвърто място е съставът на ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ с. Кънчево, воден от три млади дами – учителките Радостина Мирчева, Жулиета Станева и Ивета Колева, които поведоха децата към финалите.