Александър Алексиев взе бронз при колоездачите в Обиколката на Витоша, рекордът му остана

17-годишен състезател надви редица опитни колоездачите в най-стария ултрамаратон на София – Обиколката на Витоша. Виктор Енев победи в днешния старт пред съотборниците си Владислав Гюров и Александър Алексиев. Колоездачът от Мъглиж – Александър Алексиев финишира трети, на две секунди след първия, който записа време 4:19:04 ч. Той държи и рекорда при мъжете, поставен на това състезание от 2019 г. от 3.55:44 ч.

Над 2500 са участниците в Обиколката на Витоша в 40-ото издание на състезанието. В полунощ потеглят бегачите, както и дуатлонците, които днес обиколиха Витоша с велосипед, като им предстои да изминат отново трасето, но пеша. Победителят при бегачите ще стане ясен утре сутринта, преди 8 часа.