8 училища и детски градини се включиха в проект в сферата на образованието

Ds olil

В Община Казанлък се проведе начална пресконференция по повод новия образователен проект ,,Добро образование сега – добри възможности в бъдеще“ по схема за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ: BG051PO001-4.1.05 ,,Образователна интеграция на децата и учениците от етническите малцинства“. Проектът е финансиран от Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“ чрез Европейския социален фонд и е на обща стойност 150 125,90 лв.
На пресконференцията бе представен екипа, който ще работи по проекта. На срещата присъстваха и партньорите на Община Казанлък – 8 детски градини и училища от общината. Общата цел и дейностите бяха представени и широко разяснени от ръководителя на проекта. Той ще се изпълнява в продължение на 12 месеца от Община Казанлък в партньорство с ОДЗ ,,Мир“ с.Бузовград, ОУ ,,Васил Левски“ с.Бузовград, ОДЗ ,,Детелина“ с.Горно Черковище, ОУ ,,Св.Климент Охридски“ с.Горно Черковище, ЦДГ ,,Ален Мак“ с.Ръжена, ОДЗ ,,Синчец“ с.Копринка“, ЦДГ ,,Снежанка“ гр.Казанлък, ОУ ,,Кулата“гр.Казанлък. Основна цел на проект ,,Добро образование сега-добри възможности в бъдеще“ е да се подобрят условията за интеграция на децата и учениците от етнически малцинствени групи от община Казанлък, чрез мотивирано включване още от най-ранна възраст в образователния процес, като това ще доведе до тяхната по-успешна социална и трудова реализация в бъдеще. Проекта е насочен към подобряване обхвата на децата от предучилищна възраст в детските градини, реализиране на целенасочени дейности за подпомагане овладяването на български език от децата и учениците от етнически малцинствен произход, създаване на условия за предотвратяване на ранното отпадане на деца от училище и изграждане на среда, толерантна към различията.
Дейности:
1. Осигуряване на методически средства и учебни помагала, дидактически материали, хардуер и образователен софтуер и обучения на децата от предучилищна възраст в ДГ и 1-4 клас в училищата.
2. Транспортиране на необхванати деца.
3. Обособяване на игротека във всяка ДГ партньор по проекта.
4. Творчески и интерактивни дейности в ателиета и клубове.
5.Допълнителна квалификация на педагогически специалисти за работа в мултикултурна среда.

Последвайте PRESSTV вече и в Telegram