СУ „Екзарх Антим I“ бе домакин на работна среща за представяне на добри практики в областта на STEM и STEAM обучението

Ds olil

Учителите по природни науки, както и учители от начален етап на СУ „Екзарх Антим I“ представиха пред свои новоназначени колеги и гости опити, STEM технологии и практики и дадоха идеи как те могат да бъдат използвани в учебния процес. Срещата бе открита от директора на училището – Радиана Стефанова, която приветства всички присъстващи.

Велизар Китов и Росица Минчева, учители в начален етап, показаха платформа Mozabook, програмируемо устройство BeeBot, както и говореща кутия, изработена с Makey Makey и среда за визуално програмиране Scratch.

Андон Манев, учител по химия и ООС, представи електролизна клетка и хлор-алкална електролиза на натриев хлород във воден разтвор, pH метър за точно определяне киселинно-основния характер на разтворите и различни опитни постановки за изследване химичните процеси и свойствата на веществата.

Валя Радева, учител по биология и ЗО, показа пред гостите онлайн игра за строеж на клетката, Cell world – приложение за наблюдение и изучаване на клетката, изработване на нетраен микроскопски препарат, наблюдение и сравняване на тъкани и хартиена хроматография за разделяне на растителни пигменти.

Александрина Шомова, учител по Човекът и природата в прогимназиален етап, представи устройство Лабдиск за измерване на физични, химични и биологични показатели. Също така показа и виртуална тениска за наблюдение на вътрешни органи, съставляващи различни системи в човешкото тяло.

Възможностите на 3D принтирането показа Атанас Грунов, преподавател по информационни технологии.

Донка Тошева, учител по физика и астрономия, представи геометрична оптика-отражение и пречупване на светлината; смесване на цветовете от спектъра на светлината; Архимедова сила и плаване на телата, последователно и успоредно свързване на лампички, звукови вълни (с камертон) и махала (пружинно и математическо).

На срещата присъстваха Кузман Кузманов – експерт по природни науки, както и учители по природни науки от ПГТТМ, ПГ „Св. св. Кирил и Методий“, ОУ „Антон Страшимиров“ и ОУ „Кулата“, гр. Казанлък, ОбУ „Св. св. Кирил и Методий“, с. Ръжена, ОУ „Св. св. Кирил и Методий“, с. Кънчево.

Последвайте PRESSTV вече и в Telegram

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *