Заданието е да се създаде графичен знак, който визуално да представя Академията в различни рекламни инициативи.
Логото трябва да носи ясно и уникално послание, а препратките към контекста ще бъдат част от критериите за оценка на предложението.
Срокът за представяне на проектите е 17.11.2023 г. Наградата за класирания на първо място проект е 500 лева и ще бъде връчена на избрания победител в конкурса.
I. ПРЕДМЕТ НА КОНКУРСА
Създаване на лого и графична идентичност на Академия за таланти в с. Розово
– (Кратка версия на концепцията за дейността за Академията) тук: https://docs.google.com/document/d/1JP9BSvOIW-RmwetN1sATE0RqZYJPUbgWcocQNt3Tfv4/edit
II. УСЛОВИЯ ЗА УЧАСТИЕ
Изисквания към конкурсните проекти:
Всеки проект трябва да съдържа черно-бял и цветен вариант (до 5 цвята) в голям и малък формат. Цветовете да бъдат в RGB, CMYK и HEX.
В допълнение следва да се представят варианти за използване на логото във визитка, бланка, плик, печат и брошура.
Графичният образ трябва да е лесно четим, разбираем и функционален, както и да бъде пригоден за статична печатна и електронна интерпретация.
Предложенията следва да бъдат разработени и представени във формат PDF и във векторни формати – EPS, AI, CDR.
Авторите трябва сами да представляват проектите си, а при съавторство – да са упоменати всички съавтори.
Трети лица не трябва да притежават или имат претенции към участващите в конкурса проекти.
Всеки автор може да представи до три проекта, в изготвянето на които е участвал.
Членове на журито нямат право да участват в конкурса.
Всички проекти трябва да са създадени специално за този конкурс и да не са участвали в други конкурси преди това.
Проектите не трябва да копират съществуващи графични знаци и да са били публикувани под някаква форма.
Журито може да препоръча на победителя корекции в проекта, които ще бъдат обсъдени с него преди обявяването на официалните резултати.
Заявените за участие проекти ще бъдат използвани само в рамките и за целите на конкурса.
Необходими документи за кандидатстване:
Проект на лого (във всички варианти, описани в т.1) трябва да е придружен от текстово описание на концепцията в свободна форма до 1200 знака.
Към проекта се прилагат:
– декларация за авторство на проекта (попълнена, подписана и сканирана); декларации, които не са попълнени и подписани, няма да бъдат приети и проектът ще бъде дисквалифициран;
– декларация за предварително съгласие за предоставяне на авторски права върху проекта за ползване и разпространяване;
– кратка информация за автора/ите (вкл. адрес, телефонен номер и имейл).
III. КРИТЕРИИ ПРИ ОЦЕНКА НА ПРЕДЛОЖЕНИЯТА
1. Съответствие с посочените изисквания – няма да бъдат допуснати до участие проекти, които не отговарят на условията за участие в конкурса или не са придружени от всички изискуеми документи;
2. Оригиналност на идеята;
3. Композиционна яснота и единство;
4. Разпознаваема и модерна визия;
5. Възможност за разработване на логото в цялостна система за визуална идентичност.
6. Възможности за интегриране на логото в различни видове материали (банер, документ, плакат и т.н.).
IV. ОЦЕНЯВАНЕ И КЛАСИРАНЕ
Участниците следва да изпратят предложението си на следния имейл адрес: info@talentacademy.bg , с копие до vkoeva1@gmail.com и b.karaterzieva@gmail.com .
Постъпилите конкурсни проекти ще се оценяват от специално назначено за целта жури. Журито ще разглежда само проекти, които отговарят на всички гореописани условия за участие в конкурса.
Журито ще разглежда проектите, без да разполага с информация за техните автори.
Победителят в конкурса ще бъде обявен на интернет страницата на Община Казанлък – https://www.kazanlak.bg.
Класираният на първо място проект на лого ще получи парична награда в размер на 500 лева, а класираните на второ и трето място – поощрителни награди.
След приключване на конкурса, собствеността върху наградения проект се прехвърля на Академия за таланти.
Комуникацията с участниците се извършва чрез предоставените от кандидатите имейли и телефон за връзка.
Приложения към документите за кандидатстване може да изтеглите от сайта на Община Казанлък тук: https://www.kazanlak.bg/page-12600.html
КОНЦЕПЦИЯ ЗА ДЕЙНОСТТА НА „АКАДЕМИЯ ЗА ТАЛАНТИ“ В С. РОЗОВО
„Академия за таланти“ в село Розово, Община Казанлък е Общинско предприятие за извънучилищни дейности и пълноценно личностно и социално развитие на деца и младежи от общината и от цялата страна с изявен интерес в областите на науката, изкуствата и спорта.
Мисия
Вярваме, че всяко дете се ражда с определени заложби. Нашата мисия е да откриваме и развиваме детските таланти в областите на науката, изкуствата и спорта, които децата да реализират до пълен потенциал за постигане на лични и обществени цели.
Визия
Да се превърнем в притегателен център на култура, традиции, творчество и вдъхновение за деца, младежи и ментори от цялата страна, в който имат възможност да реализират общи идеи, изследвания и проекти, да развиват личния си потенциал и социални умения, и да изявяват изключителните си таланти.
Ценности
Нашите ценности изразяват трайните ни убеждения, които определят културата и работната среда в „Академия за таланти“. Смятаме, че духът на академията се отразява от три основни ценности: „Творчество“, “Развитие“ и „Свобода“. С няколко думи разгръщаме смисъла, който влагаме зад всяка една от тях.
● „Творчество“ – оригиналност в мисленето, работата и демонстрирането на резултати и способности.
● “Развитие“ – подкрепа за всяко дете да развива силните си страни в многообразието от различно мислещи деца и ученици, съобразно собствения талант, индивидуални качества и възгледи за собственото си личностно развитие и развитието на общността и света около него.
● „Свобода“ – възможност за децата и младежите да развият пълния си потенциал и да напредват в живота, уверени в своите способности. Свобода на учащите да избират как да учат. Свобода на учителите да избират методите и средствата в работата си.
Видове дейности
Академията е съвременно средище на активни млади хора, които искат да се посветят на своите интереси и таланти в една по-свободна за експериментиране и същевременно предизвикваща, техните възможности, среда. Среда, в която са мотивирани да правят не това, което трябва, а това, което искат, водени от вродената си любознателност, желание да се учат и усъвършенстват. Готови са да полагат усилия и да се трудят, за да постигат целите си. Да бъдат вдъхновение и да се вдъхновяват от други деца, младежи и учители, които споделят техните интереси – в общност, която стимулира интелектуалното израстване, подкрепя разгръщането на таланта и цялостното развитие на личността.
С оглед на всичко това в Академията ще се осъществяват дейности, които предоставят задълбочено профилиране в сфери от науката, изкуствата и спорта, обобщени и разпределени по следния начин:
● Астрономия и роботика
● Екология и здраве
● Изкуства – музика и театър
● Спорт
● Библиотека
● Многофункционална зала за провеждане на събития, изложби обучения и др.
С оглед на възможностите, които предоставя Академията, през ваканциите ще се организират тематични детски лагери с практическа насоченост по програма, съвместяваща различните дейности, които се провеждат в Академията. Това ще представлява чудесна възможност за деца, младежи и учители от цялата страна, с общи интереси и таланти, да обменят знания, идеи и умения, допринасяйки по този начин, както за личностното си развитие, така и за развитието на Академията и нейната нарастваща общност.
Академията, в този си формат, предоставя възможност за тематични обучения и срещи, не само на деца, но и на възрастни:
● Семинари, обучения и лагери за учители – провеждане на обучения на учители в неформална, реална среда, с деца и младежи, за подобряване на творческите умения и повишаване на мотивацията.
● „Наука за всеки“ – срещи за обяснение на науката по интересен начин, на разбираем език, подходящо за деца и възрастни.
● „Майсторски клас“ – провеждане на обучения от експерти в дадената област – за придобиване на конкретни умения.
Последвайте ни и в Телеграм