Оставеният на произвола ТЕЦ в Казанлък създава предпоставка за сериозни инциденти. Липсата на обозначаващи светлина на комина на „бившото“ топло крие рискове за всички летящи апарати. В миналото високият 120 метра комин е имал сигнализация, но от известно време лампите не светят. Това си е проблем, особено за преминаващите в близост нисколетящи самолети, които кацат и излитат от летището в кв. „Казанлъшки минерални бани“.
Над небето на града се извършват туристически полети с двуместен самолет,практикуват се и най-различни въздушни спортове, като парашутизъм, мотоделтапланеризъм, безмоторно летене, авиомоделизъм.Отсъствието на светещи тела по най-високия комин в региона може да доведе до катастрофални последици. С печален край завърши инцидент през септември 2016г. , когато в близост до бензиностанция в Казазнлък загинаха опитен пилот и лекар.
Според правилата за осветяване на високи обекти, препядствия над 12м. трябва да бъдат сигнализирани в най-горната си точка от лампи с висока интензивност през деня и нощта.
Официалното откриване на ТЕЦ-„Казанлък“ се е състояло на 22 ноември 1975 година. През март 2004-та година „Топлофикация“ стана изцяло частна срещу 1 667 000 лева, които бяха платени по банков път на Агенцията по приватизация от АКБ “Форес” .
Решението за обявяване в несъстоятелност на казанлъшкия ТЕЦ бе съобщено от Старозагорския окръжен съд на 15 август 2013 г., заради неплатежоспособност и свръхзадлъжнялост, считано от 14 октомври 2011 година.
Стойността на имуществото на Топлофикация „Казанлък” към края на 2012 година се изчисляваше на 4 700 хил. лв. Като 90 % от тези ДМА са земи, сгради и производствено оборудване.
В най-добрите си години ТЕЦ-ът е захранвал 25 предприятия.
Последвайте PRESSTV вече и в Telegram