Казанлъшка фирма си партнира със Стопанската академия в Свищов

345  студенти и ученици от Стопанската академия „Димитър Ценов“ в Свищов  и училища в крайдунавския град се включиха в организираните 6 Кариерни борси там. Сред участниците в Борсите бяха и казанлъшки студенти от Академията.

В тях участваха работодателски организации от публичния, бизнес и неправителствен сектори (общинска администрация, застрахователни дружества и застрахователни брокери, банки, счетоводни къщи, организации в сферата на туризма, ресторантьорството, търговията и обзавеждането). Казанлъшкото участие в Дните на кариерата бе в лицето на фирма „Мегакомерс Груп“ ООД, която е партньор на Стопанската академия в Свищов, в програмата „Наука и образование за интелигентен растеж“.

Всички рекламни и информационни материали за  свищовските  борси, организацията и провеждането им, както и за информиране на медиите, относно провелите се събития, са дело на казанлъшката фирма, ръководена от Деян Костов.

Срещите между потенциалните бъдещи работодатели и служители се проведоха по проект № BG05M2OP001-2.016-0004-C01 „Икономическото образование в България 2030“. Той е финансиран от Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“, със съфинансиране от Европейския съю,з чрез Европейските структурни и инвестиционни фондове.

Бенефициент на проекта е УНСС, а партньори са Стопанска академия, Бургаският свободен университет, Националната спортна академия и Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България (КРИБ).

Целта на кариерните борси е да се подпомогне кариерната ориентация и реализация на студентите от Стопанска академия, обучаващи се в професионално направление 3.8. „Икономика“, както и да се създадат и доразвият активни партньорски взаимоотношения с работодателите, взели участие в организираните форуми.

Кариерните борси са насочени към подпомагане професионалното ориентиране и кариерно консултиране на настоящи и бъдещи студенти; реализирането на партньорства с работодатели и работодателски организации; предоставяне на информация, относно свободни стажантски и работни позиции; улесняване на работодателите в процеса на подбор и обучение на бъдещи кадри; организиране на кариерни форуми, практически обучения, семинари и майсторски класове с участие на представители на практиката.

Чрез проведените през октомври и ноември кариерни борси се скъси дистанцията между „работодател“ и „кандидат“, който би могъл да стане „служител“, и се подпомогна процеса на кариерна реализация на студентите на пазара на труда.

Последвайте PRESSTV вече и в Telegram