1994 – В този ден по радио „Вис виталис“ бе излъчено първото издание на детската музикална радиокласация „Мини топ 5“ с водеща Нина Томова. Слушателите оценяваха и гласуваха за песните, изпълнявани от деца от община Казанлък.
1996 – Петър Дренчев спечели в този ден градското първенство по шахмат, а Андрей Апостолов се завърна с бронзов медал от Републиканския шампионат по карате.
1997 – За председател на Съюза на кооперациите в Казанлък бе избран Иван Добрев.
1998 – Детска градина „Буратино“ към „Арсенал“ организира творчески час на тема „Семейството“ по програмата „Стъпка по стъпка“.
1999 – С участието на председателя на Националната асоциация „Евророма“ – Цветелин Кънчев, в Казанлък бе проведена общинска конференция за учредяване на местна структура.
1999 – По повод навършването на 2 години от протестите на 4-ти февруари репортер на „Вис виталис“ направи анкета сред казанлъчани, като ги попита: „Какво се промени за тези 2 години?“ Отговорите: „Нищо. Не стигат пенсиите. Глад. Нищо особено. Не е по-добре. По-лошо става. Още по-лошо от 89-та година. Фашистко стана. Няма сигурност за утрешния ден. Няма работа. Ставаме по-бедни. Без ориентири. Отчаяни сме. Виня парламента. Само се сменят – стани ти да седна аз, цели 10 години. Страхуваме се – няма правосъдие. Язък за децата и внуците ни“.
1999 – В интервю за радиото депутатът от Казанлък Иван Иванов, БСП, коментира Закона за деноминацията след първото му четене в НС: „Той е несъществен, нито пречи, нито помага. Населението не може да бъде заблудено. То просто ще работи с по-малки числа. Това няма да се отрази на цените и покупателната способност“. На въпрос за перспективите пред „Арсенал“ Иванов отговори: „Не ми е приятна тази тема. Ръководството да коментира събитията. Тревогата ми е, че един индустриален град като Казанлък запада. Заетостта – това е въпрос на управление, а не на собственост. Съкращенията в „Арсенал“ няма да решат проблема – намаляваш, защото не можеш да управляваш. Страшно е – като няма работа, няма развитие. Вижте как Клинтън разкри 18 млн. работни места“.
2000 – Петя Пендарева спечели спринта на 60 м. за жени на големия международен турнир по лека атлетика в зала в Карлсруе, Германия. Най-добрата българска спринтьорка победи с резултат 7,11 секунди – най-добрият в света за сезона.
2000 – Светла Миткова постави в този ден рекорд в столичната зала „Фестивална“ в сектора за тласкане на гюлле с 18,22 метра. Миткова се състезаваше за „Фенербахче“ – Истанбул, Турция.
2001 – На Републиканското първенство по лека атлетика казанлъшката състезателка Гергана Славовска се класира трета на 60 м. с препятствия.
2001 – Д-р Веселин Бастрев, управител на ДКЦ – Казанлък, в интервю изрази надеждата си, че: „Договорът със Здравната каса ще бъде подновен, той е по-добър от първия, условията в него са много по-добри и се надявам с новия рамков договор нещата да се подобрят“.
2002 – Кръгла маса по проблемите на сигурността и безопасността на децата и учениците в община Казанлък бе проведена по инициатива на работния екип по проекта „Изборът на отворените врати“, чийто партньор бе радио „Вис виталис“.
2002 – „Чист или мръсен е Казанлък и добри пари ли изкарвате?“, попита в анкета Георги Манев уличните чистачи-роми. Отговорите: „Много е мръсен! Секи фърля сякакви мръсотии, а ние ги прибираме. Изкарваме по 100 лева, ама 4 деца не се издържат с тях. Много сме мизерни, от нас по-мизерни няма. На варелите ходим да намерим нещо, ама българите са ги завардили и ни гонят“. „Намирали ли ли сте пари във варелите?“ – „Неее. Кой е луд да си фърля парите във варелите!“.
2002 – 79 клуба на социалистите в община Казанлък функционираха към тази дата, общият брой на членовете на БСП бе 2010 души.
2002 – Три бронзови отличия извоюва казанлъшката атлетка Мария Христова на 60 м. с препятствия в зала „Фестивална“ в София с постижение 9,44 сек.
2008 – За регистрирано земетресение с магнитуд 3,3 по скалата на Рихтер на територията на страната потвърди в интервю за предаването „Цялата истина“ на радио «Вис виталис» Емил Ботев, ръководител на Сеизмологичния център към Геофизичния институт на БАН. Той уточни, че над 40 микроземетресения са регистрирани в района на община Стражица в рамките на няколко дни и припомни за силното земетресение в този район през декември 1986 г., което причини големи разрушения и взе човешки жертви. Ботев успокои слушателите, като каза, че сеизмичните показатели в района на Казанлък не са тревожни.
2013 – Вицепремиерът Симеон Дянков участва в Казанлък в дискусия, чиято цел бе създаване на туристически маршрут в Долината на тракийските царе като цялостен туристически продукт. Проектът включваше 10 гробници, свързани в единен маршрут. За реставрация, за инфраструктура и ВиК нужните средства бяха 3, 5 милиона лева. Дянков обеща средствата. По време на дискусията той отправи истинско предизвикателство към учените, коментирайки лична случка, в която трудно превел на сина си на английски „Голямата косматка”, което, според него, звучи като заглавие на страшен филм. Дянков попита знаем ли достатъчно за езика на траките и дали не можем да го популяризираме, именувайки могилите с тракийски думи. „Недопустимо е да сменяме имената на могилите“, бе позицията на археоложката Диана Китова.
2014 – Собственик на заведение до ОУ „Мати Болгария“, заедно с 5-ма свои служители, направиха огромен снежен човек, висок над 2 метра. Освен нос от морков, очи от маслини и усмивка от кисели краставички, върху снежната скулптура бяха поставени и копчета – от кюфтета. Уникални снежни човеци се появиха на още няколко места в Казанлък.
2015 – Групата общински съветници от БСП се въздържаха от гласуване на общинския бюджет на първо четене с мотивите, че това е „предизборен бюджет, с липсваща дългосрочна политика, заложена неизпълнима приходна част и продължаващо декапитализиране на общината“. Председателят на левицата в областта и председател на групата съветници от БСП Васил Самарски го определи като „Бюджет на 3-сантиметровия асфалт”. Предложеният от администрацията бюджет бе в размер на
41 299 958 лева., 23 млн. от тях от държавната субсидия, а 17,5 млн. от местни приходи. Задълженията на Общината бяха огромни, само към Общинска полиция те бяха над 400 хил. лева.
2015 –Три картини на казанлъшки художници от фонда на Художествената галерия в Казанлък бяха представени в Националната галерия в София в сборната изложба „Индустриалният пейзаж в българското изобразително изкуство”: две платна на Васил Бараков – „Край София” и „Къмпина”, и „Завод в Перник” на Петър Колев, ученик на Дечко Узунов.
2016 – Кадри, показващи как автомобил профучава с 260 км/ч покрай патрулка през нощта, е изпратил зрител на bTV. Екстремното шофиране е по път край Казанлък, а видеото е направено от возещият се на дясната предна седалка на хвърчащата кола.
2016 – 40-годишна жена от Казанлък родила момиченце, като успяла да забременее с една-единствена яйцеклетка, останала последна след изчерпване на яйчниковия резерв. Дамата била омъжена от 15 години, но след отчаяни опити да зачене, през 2010 г. се отказала.
2016 – Пак продават летището край Казанлък.
Летище „Кълвача“ край Казанлък се продава за 3.8 млн. лв. заради дълг от частен съдебен изпълнител.
Летателната площадка е собственост на „Летище Кълвача“. С приходите от продажбата му ще се покрият вземанията на взискателя „Авиотех“ от „Кълвача инвестмънт“. Двете дружества са собственост на търговеца на горива Стойчо Кълвачев, който през 2007 г. купи авиобазата с намерение да я развие, но плановете му се провалиха заради кризата.
Това не е първата процедура за продажба на летището. През пролетта на 2013 г. то беше предложено за продан по искане на „Юробанк И Еф Джи“ за малко под 4 млн. лв., а след това цената падна до 3.2 млн. лв. Търговете обаче се провалиха поради липса на купувачи.
2020 – РЗИ обявява грипна епидемия в област Стара Загора и спира учебните занятия. Въз основа на продължаващото интензивно увеличаване на заболелите от грип и остри респираторни заболявания през последните дни и запазващата се тенденция за достигане на епидемични стойности, както и доказаните положителни проби на грипни щамове от лица с вирусни инфекции, считано от 30 януари се обявява грипна епидемия в област Стара Загора. Засегнати са възрастовите групи до 63 години. С оглед прекъсване ни епидемичната верига в условията на грипна епидемия и ограничаване на заболяемостта от остри респираторни заболявания и грип сред учениците, от РЗИ предложиха прекратяване на учебните занятия в област Стара Загора за периода 30 януари – 7 февруари 2020 г.
2020 – Запалено вътрешно тяло на климатик. Това е вероятната причина за пожар в сградата до полицията. Пожарът е на последния етаж в сградата, от офиса на архитектурна фирма. Пожарната в Казанлък овладя бързо пожара. Евакуирани бяха хора от офисите на сградата.
2020 – 62-годишен мъж загина малко след 19:00 часа в старопланинския проход Хаинбоаз, блъснат от влекач „Мерцедес“ с прикачено към него полуремарке. По непотвърдени данни мъжът е бил на велосипед и най-вероятно не е бил забелязан от 34-годишния шофьор на тежкотаварния камион, в чийто полеви тест за наркотици бе открито съдържание на опиотид. Водачът на влекача е тестван с технически средства, при което е отчетена отрицателна проба за употреба на алкохол и положителна проба за метадон. Същият е задържан за срок до 24 часа.Образувано е досъдебно производство по чл.343 от НК. Инцидентът стана в близост до гурковското село Пчелиново. Движението през прохода бе преустановено за часове, видя екип на Пресс тв. В Хаинбоаз останаха блокирани стотици ТИР-ове и леки автомобили до полунощ.
2022 – Част от снимките за филм с ретро коли са направени в Павел баня, където се намира и част от колекцията на социалистически ретро автомобили на фамилията Гечеви. Возилата са изцяло реновирани и в движение, като уникалните модели не един път са печелили награди в България за ретро автомобили. Филмът, за който са снимани автомобилите се прави от БНТ, като скоро ще бъде пуснат в националната телевизия.
Последвайте PRESSTV вече и в Telegram