1998 – Областната администрация създаде звено от 8 служители за работа по закона „Лучников“ – за обезщетяване на собственици на одържавени имоти. Част от тях бяха с отговорност за Казанлък. Молбите по този закон приемаше пълномощникът на областния управител Стефан Панев.
1998 – Близо 100 еднолични търговци и юридически лица членуваха към тази дата в Казанлъшката търговско-промишлена палата с членски внос за една година от 7 до 20 хил. /стари/ лева.
1999 – Гост на гр. Шипка в този ден, в рамките на Зимните културни празници в града, бе Симеон Щерев – флейтист, педагог и композитор.
1999 – В Казанлък предстоеше да бъде определен ден за Празник на града. По този повод репортери на радио „Вис виталис“ интервюираха общественици, историци, културни дейци и др. с въпроса: „Кой да бъде празникът на Казанлък?“. Отговорите: Ваня Златанова, началник на управление „Култура“ – „Празникът на града трябва да е онзи, който казанлъчани сами усещат като празник. От направеното проучване от медиите се изясни, че това трябва да е Празникът на розата“; д-р Косьо Зарев, директор на ИМ „Искра“ – „Това трябва да е Празникът на розата, защото е на всички граждани. Някои предлагат да се възстановят кукерските празници, защото земеделските празници имат голямо значение“; Стефка Дончева, етнограф – „Предлагам 21 ноември – Денят на християнското семейство и празник на Девическия манастир „Въведение Богородично“ в Казанлък“; Лилия Димитрова, общественичка и писателка – „Господи, жалко за културата на нашата култура! В Казанлък никога не е имало рози. Празникът на розата е едно фолклорно шоу като много други по света. 50-годишнината на Казанлък е чествана в Девическия манастир, 21-ви ноември трябва да е празник на града“; Петър Рахманлиев, треньор, общински съветник – „Празникът трябва да е този, който ще е посетен от най-много гости – това е Празникът на розата, в ОбС ще гласувам за него“; Лидия Баева, с опит в туризма, живяла извън България – „Квартал „Кулата“ в Казанлък си има свой празник – Макавееви вечери, възстановен от 2 години, той е на 3-ти септември – тогава трябва да е и градският празник“; Атанас Гърков, писател – „Празникът на розата трябва да е и празник на града“.
2000 – В проспекта си за най-интересни и значими предприятия в Старозагорска област, които са атрактивни съдружници на чуждестранни фирми, областната администрация включи казанлъшките „М+С Хидравлик“, „Арсенал“, „Катекс“, ЕТ „Георги Каличков“ и „Томи-шоу“.
2001 – Иван Славков, Косьо Зарев и Ана Маргина бяха включени в състава на УС на Фондация „Българска роза“ в Казанлък.
2004 – По финансови съображения Общинският съвет в Казанлък не прие предложението на ПК по здравеопазване за оказване на безплатна стоматологична помощ на учениците до 18 г., за което бяха необходими 30 хиляди лева от общинския бюджет. „Здравето не винаги има чисто материален аспект“, коментира за „Вис виталис“ д-р Петко Петличков – председател на Комисията по здравеопазване.
2004 – Загубите на общинската фирма „Балкан“ за 2003 г. възлизаха на 365 хиляди лева. Не бяха платени вноските в НОИ, заплати на работниците, задължения към кредиторите, което доведе до запориране на имуществото, а впоследствие и до закриване на фирмата.
2004 – Казанлъшката лекоатлетка Нина Сербезова спечели златното отличие на троен скок на Откритото първенство на Будапеща.
2004 – Георги Манев, журналист в радио „Вис виталис“, бе избран за съдебен заседател заедно с още 13 изявени казанлъчани.
2005 – В интервю за радиото д-р Красимир Йолевски, директор на ДКЦ-1, информира, че в пространствата между колоните в сградата на поликлиниката в Казанлък ще бъдат изградени 10 офиса и магазини, наемът от които финансово ще подпомогнат консултативния център.
2009 – В този ден стартираха празничните прояви, посветени на 60-годишния юбилей на Детския комплекс в Казанлък, отворил врати през 1949 г. като Пионерски дом – първият в неокръжен град в страната.
2012 – 62-годишният Нено Влайков – председател на Предизборния щаб на ГЕРБ в Казанлък от последните местни избори, бе избран за заместник-председател на Общинския съвет на Казанлък.
2013 – 17,76 % от казанлъчани дадоха своя глас на първия национален референдум в демократичната история на страната. Въпросът бе: „Да се развива ли ядрената енергетика на Република България чрез изграждане на нова ядрена електроцентрала?“. В община Казанлък гласуваха 12 595 души. Общият брой жители на общината, имащи право на глас в допитването, бяха 70 734. Поради ниската избирателната активност в страната – 22%, въпросът за развитието на ядрената енергетика бе върнат за разглеждане в парламента.
2014 – Петгодишните Петър Ивелинов и Иван Тонев от Павелбанското село Осетеново бяха най-малките участници в Международния фестивал на маскарадните игри „Сурва – 2014“ в Перник, който събра 6400 участници от 9 държави. Георги Любенов – на 86 г., от същото село, бе най-възрастният участник. Сп. „National Geographic“ постави Перник в Топ 15 на най-препоръчваните дестинации през зимата.
2016 – Незаконните ромски къщи в „Казмера“ са 65. 85 ромски семейства от Казанлък са картотекирани като нуждаещи се от жилище, пише в Мониторинга на изпълнението на плана за действие за интегриране на ромите през миналата година.
2016 – Близо 900 лв. бяха събрани на благотворителния концерт за 16-годишния Дончо, който бе организиран в Казанлък. Сумата е достатъчна, за да се направи жизнено важната операция на лявото око на десетокласника. Концертът бе организиран по инициатива на ученичката Мариела Славова, с подкрепата на фондация „Сийдър”, а в него участие взеха над 20 деца и младежи от Центъра за настаняване от семеен тип, управляван от фондацията, изпълнители и формации от НЧ „Възродена Искра” и Детския комплекс в Казанлък. Всички те, през своето изкуство, показаха съпричастност към каузата и подкрепиха Дончо
2016 – Стартират реалните строително-монтажните дейности по санирането. Към днешна дата сградите със стартирали дейности по саниране – изготвяне на проекти и другата необходима документация, в областта са 59. Най-много са те в Стара Загора – 28. В Казанлък са 18, в Гълъбово – 7, в Раднево 3, в Павел баня – 2 и в Николаево – 1.
2016 – Община Казанлък влезе в дълговата спирала. Общинските съветници да се събудят!
Нови (стари) над 4 353 042 лева „краткосрачен” дълг е поел тихомълком на 20.01.2016 г. с Решение № 47 Общинския съвет в Казанлък. Разбира се, това става по предложението на кмета на общината Галина Стоянова. Всичко щеше да е добре, ако това беше нов дълг за инвестиции, а то се оказа стар заем, който общината е трябвало да върне до края на 2015 г. в държавния бюджет, но не е успяла.
2017 – Минус 17. Толкова са отчетените отрицателни стойности от метеоролозите в Казанлък в този ден. Измерените температури наредиха Казанлък сред най-студените места в България.
2020 – Насипваха на тази дата бетон зад блока в кв. „Кармен“ в Казанлък. От почивните дни, стартира акция по почистването на камарите с боклуци, изхвърлени зад блока. Днес се очаква камарите да бъдат извозени от багер, нает от пастор Димитър Банев, както и да продължи циментирането под блока, като бъде изграден цялостен пояс около него. В края на миналата седмица, започна налагането на глоби на живеещите в блока, заради изхвърлянето на какви ли не битови отпадъци под кооперацията.
2020 – Пашкули с борова процесионка на борове около Енина смути жителите на населеното място, които изпратиха снимки от вредителя. Те са направени от самото село. Притесненията на хората са, че молецът ще обхване и гората над Енина. Традиционно, вредителят се развива в началото на пролетта. Спирането му се осъществява чрез пръскане със специални препарати, а крайната мярка е изсичането на заразените горски участъци.
2020 – Възпитаникът на казанлъшката Природо-математическа гимназия Цветан Стоянов получи първата стипендия „Георги Дечков Пейчинов“ за подпомагане на деца и младежи от града на розите с постижения в областта на науката, спорта и изкуството. Цветан е европейски шампион по шахмат, международен майстор на FIDE, 8-кратен шампион на България и състезател в мъжкия ни национален отбор, въпреки скромните си 16 год. Извънредна парична награда получи и Адриана Узунова, също ученичка от Казанлък, за изключителните си успехи на национални и международни конкурси по пиано. 2020 – „Учредяването на подобна инициатива е най-малкото, което можем да направим за нашия брат Георги Пейчинов (родом от Казанлък), който си замина „без време“, споделиха приятелите му от Round Table 5 Varna, които учредиха наградата. Стипендията на името на талантливия казанлъчанин е в размер на 1 000 лева.
2021 – Затвориха пътя Крън – Шипка. Нулева видимости и ураганен вятър. Такава бе ситуацията в участъка „Светицата“ между град Крън и Шипка. Няколко автомобила закъсаха. Има снежни навявания и въпреки постоянното почистване, вятърът за минути отново образуваше преспи. Пътят бе затворен, докато се нормализира метеорологичната обстановка.
2021 – Пътят към прохода „Шипка” остана затворен заради тежки навявания, много силен вятър и нулева видимост. В участък от близо два километра имаше и закъсали автомобили. Движението от южната страна на прохода бе спряно. Снегорини обработваха настилката, но силни ураганни ветрове създаваха трудности при разчистването на образувалите се преспи. Температурата бе около минус 8 градуса.
2021 – Пътните инциденти през миналата година на територията на община Казанлък с млади хора от 15 до 29 години бяха с участието на 177 младежи. Данните бяха на полицията в Казанлък и бяха цитирани в ежегодния анализ на казанлъшкия кмет за състоянието на младежта в общината.
2021 – Малко повече от 40 души – собственици и работещи в заведения в Казанлък бяха участници в започналия национален протест „Марш към свободата“ пред Министерски съвет, които заедно с колегите си от цялата страна настояваха за възможността да работят и да им бъдат изплатени компенсациите от държавата за периода, в който са затворили.
2021 – Прокурор Мария Михайлова встъпи в длъжност като заместник-административен ръководител на Районна прокуратура – Стара Загора. Тя има над 18 години юридически стаж, от които 11 години в Прокуратурата на Република България. От 2012 г. е прокурор в Районна прокуратура-Казанлък, като е била и заместник-районен прокурор.
2022 – Разпадналият се на парчета бордюр на ул.“Старозагорска“ №8, в който преди ден казанлъчанка спука гумата на колата си, вече е „сглобен“ и замазан с цимент Скоростната реакция на общинските работници дойде след като Пресс ТВ разказа за случая.
2022 – Това лято плажът в Павел баня трябваше да отвори врати като общински, а няма да се управлява от частно лице. Решението на кмета Иса Бесоолу бе подкрепено и от Общинския съвет. Така Община Павел баня пое стопанисването на плажа.
2022 – Не само не спираме тунела под връх Шипка, но мога да ви съобщя, че започваме реалната работа по неговото изграждане. Днес получихме устно уверение от фирмата, избрана да проектира и построи тунела, че потвърждава офертата си за изграждане на съоръжението. Това заяви вицепремиерът и министър на регионалното развитие и благоустройството Гроздан Караджов.
2022 – Демострацията на собственици и работещи в заведения под надслов „NO MORE LOCKDOWN!“ започна в 16:00 часа пред сградата на Областна администрация в Стара Загора. Инициаторите са от Сдружението на заведенията в България и Българска асоциация на заведенията. Емил Коларов от организаторите по-рано се обяви против въведеното от здравните власти ограничено работно време на заведенията до 22 ч. и въвеждането на задължителен зелен сертификат. Той постави въпрос за компенсации в сектора.
2022 – Старата къща на розотърговската фамилия Шипкови на Казанлъшката улица „Петко Стайнов“ засия освежена. Новата й премяна в охра я прави да изглежда още по-достолепна и привлекателна. Сградата като архитектура наподобява пловдивска къща с изнесен напред чардак. Вътрешни стълби отвеждат към салони, на прислугата е отделено специално крило за домакински дейности. Къщата днес е обитаема, но не е достъпна за туристи.
2023 – РИОСВ-Стара Загора публикува решението си, с което одобрява Доклада по оценката за въздействие върху околната среда относно инвестиционното предложение на „Кастамону България“ за разширяване на производството край павелбанското село Горно Сахране. Решението на екоинспекцията дава право на фирмата да започне реализация на инвестиционното си намерение. „Основната дейност на Кастамону България е производство на плочи от дървесни частици – ПДЧ. Фирмата предвижда разширение и модернизация на действаща инсталация за производство на смоли и изграждане на нова инсталация за производство на формалин – суровината, която им е необходима за смолите. Капацитетът на инсталацията за формалин с концентрация 60% ще бъде 164.4 тона на ден или до 60 000 тона на година.
2023 – С огромна благодарност към всички, които се отзоваха на апелите за помощ и към тези, които съдействаха, семейството и близките на Танчето съобщават, че вече са събрани средствата за трансплантацията на бъбрек, операция – животоспасяваща за жената. Таня живее в Казанлък. Нейните роднини отправиха призив за финансова помощ за спешната оперативна намеса през декември миналата година, а днес помощта от 30 000 евро е факт. Таня е от Попово, но живее в Казанлък след сключване на църковен брак с небезизвестния Георги Гарчов, член на група „Грамофон“. Таня бе включена в листата на чакащи за трансплантация в България, но тук нещата не се случват и здравето на Таня се влошава с всеки изминал ден. Затова й семейството й се принуждава да потърси вариант в чужбина.
Последвайте PRESSTV вече и в Telegram