1993 – Казанлък нямаше екологични проблеми към тази дата, с изключение на ТЕЦ-а, допринасящ за незначителното замърсяване на въздуха. ХЕИ извърши проверки и на шахтите, кладенците, дренажите – не бяха констатирани завишени стойности на замърсявания в питейната и промишлената вода. 50 хиляди /стари/ лева все още не достигаха за пречиствателната станция на р. Тунджа.
1997 – Общият брой на учениците в Казанлък към тази дата бе 9050, по данни на Управление „Образование“.
1998 – В този ден официално встъпи в длъжност кметът на Николаево Кольо Чергеланов.
1998 – По силата на специално министерско постановление в този ден бе закрит санаториумът за силикозно болни в гр. Шипка. Бяха закрити още 11 публични здравни заведения в страната.
2001 – Кметът Стефан Дервишев присъства на прием в индийското посолство по покана на посланика на Индия – Нилима Митра, послучай националния празник на Индия – 26 януари.
2001 – БТА разпространи информация, че бившият премиер Андрей Луканов е бил убит с пистолет „Макаров“, окомплектован в някоя от казанлъшките манифактури.
2001 – Производителите на тютюн в Казанлъшко бяха 191.
2004 – Твърде висока бе простудната заболеваемост по това време – 391 заболели на 10 хиляди души. Нямаше данни за това – какъв е грипният щам, който върлува в региона.
2004 – Геновева Димитрова, водеща на рубрика за кино във в. „Култура“, даде в ефира на радиото подробна информация за наградите „Златен глобус“, за „Властелинът на пръстените“ и за мястото на българската култура в световното кино.
2004 – „Живей за мига, защото той и без това е кратък“, бе посланието на казанлъшкия шахматист Петър Дренчев, което той записа в Книгата за гости на радио „Вис виталис“.
2009 – Годишно от Казанлък за САЩ, Великобритания, Германия, Белгия, Люксембург, Холандия и Русия заминаваха по 12000 китари и 700 щрайхови инструмента, от които българинът не можеше да си позволи да си купи. Единствено в България, в Художествената гимназия в Казанлък, от години бяха създадени лютиерски паралелки. Близо 30 лютиери в града бяха обединени в единственото в страната тяхно сдружение, в което членуват и майстори от други градове.
2009 – Казанлък, с историята на розопроизводството и тракийската култура, за втори път бе представен в една от залите на Европейския парламент. Показан бе макетът по проект на арх. Жеко Тилев на античния град „Севтополис”, намиращ се на дъното на яз. „Копринка“. Дизайнът на залата в Брюксел бе на фотограф-художника Александър Иванов.
2010 – „Обгазяването има доста странични ефекти. Реколтата вече не е същата. Болните от рак през последните години се увеличиха драстично“, заяви кметът на с. Бузовград Михаил Янушев на среща на областния управител Йордан Николов с жителите на селото. „За мен – и като човек, и като кмет, версията, че обгазяването не идва от полигона, е абсолютно неправдоподобна, намесени са доста интереси. Полигонът трябва да бъде закрит“, – категоричен бе Янушев. Областният управител се ангажира с осъществяването на контрол върху дейността на полигона в Змейово, вкл. и по сигнали на гражданите.
2011 – В този ден България се сдоби с първото злато от Световното първенство по лека атлетика за хора с двигателни увреждания в Нова Зеландия. Казанлъшкият параспортист Дечко Овчаров спечели титлата в хвърлянето на копие с постижение 44,44 метра. Овчаров стана за първи път №1 на планетата на шампионата в Индия през 2009 г., той бе и европейски вицешампион на копие и на диск от 2010-а. В Крайстчърч Даниела Тодорова, също от Казанлък, стана четвърта на копие. Впоследствие Тодорова бе вписана в Почетната книга на Казанлък, а Дечко Овчаров бе „Личност на 15-летието на радио ”Вис Виталис”.
2013 – Казанлъшкият „Раптор Арчери“ бе с трето място в отборното класиране на Втория турнир по стрелба с лък „Загорски стрелец“, който се проведе в Стара Загора.
2015 – Клуб „Кентавър“ се сдоби с първа шампионска титла за годината от Държавното първенство за деца в София. Теодор Ботев, с треньор Николай Богданов, спечели златния медал в категория 30 кг., ІІ група деца, клас А.
2015 – Петър Дренчев стана втори в международната шахматна надпревара за Купа Карпош 2015 г. в Скопие, Македония. В съревнованието участваха 107 души – от страната-домакин, Сърбия и Албания.
Последвайте ни и в Телеграм