1996 – Николина Дончева, управител на фирма „Хляб и хлебни изделия“ – Казанлък, бе избрана за член на Браншовата комисия на хлебопроизводителите в България, която ежемесечно започна да предоставя на Националната комисия по цените информация за икономическите показатели при производството на хляб.
1999 – 45 туристи от ТД „Орлово гнездо“ – Казанлък взеха участие в 45-я събор на БТС в Бургас.
1999 – На специална церемония, с участието на главния секретар на СДС Христо Бисеров, бе открит предизборният щаб на ОДС в Казанлък за местните избори. Кандидатът за кмет на община Казанлък на ОДС бе Даниил Азманов.
2000 – Вицешампионската титла завоюва казанлъшкият състезател по културизъм в категория до 80 кг. Тошко Тодоров на проведения в Пловдив Републикански шампионат – квалификация за Европейския шампионат.
2000 – В интервю за „Вис виталис“ д-р Койчо Белчев, на 86 г., милиардер, единственият чужденец,о съдружник в Йелоустоун, един от създателите на най-новата към момента електронна цигара, на въпроса, какви са преимуществата на електронната цигара, отговори: „Че няма хартия и катран“. Д-р Белчев е роден в Стара Загора, напуснал е България през 1983 г., 22 години бе живял в САЩ.
2001 – В този ден бе открита новата учебна година в община Казанлък. Общо 9344 бяха учениците в училищата на общината.
2002 – Нива, засята с канабис, откриха полицейските органи в землището на с. Черганово. Окосената зелена маса бе с тегло 45 кг.
2002 – 17-то място зае българският национален отбор по пожароприложен спорт на Световното първенство в Москва. Треньор на националите бе началникът на РСПАБ – Казанлък майор Анчо Шишков.
2004 – „Скандал за златната маска няма“, заявиха в този ден директорът на НИМ проф. Божидар Димитров, Васил Николов – директор на Националния археологически музей и археологът Николай Овчаров. Скъпоценната находка, според тях, не можеше да остане в Казанлък, тъй като не може да бъде добре охранявана.
2007 – Казанлъшкият фотограф-художник Бедрос Азинян бе удостоен с почетна грамота от организаторите на международните фотографски награди „Lucie“. Над 20 хиляди професионалисти от 90 държави се включиха в 5-ото издание на наградите. Бедрос Азинян получи и покана за участие в официалното награждаване на 15-ти октомври в Линкълн център в Лос Анжелис, Калифорния. Азинян бе единственият български фотограф, удостоен с почетна грамота в престижния конкурс.
2007 – След 5-я кръг на първенството в Югоизточната футболна В група ФК „Розова долина“ продължаваше да бъде на последното 18-то място в класирането, без отбелязана победа в четирите играни срещи от началото на сезона. ФК «Розова долина 2007» бе вече с нов треньор, след като Управителният съвет на клуба взе решение за освобождаването на Стоян Филипов от поста му. Негов заместник временно бе помощник-треньорът Калоян Калоянов.
2007 – В храм „Успение Богородично“ в Казанлък, във връзка със стачните действия на учителите, бе отслужен молебен за спасяване на българското образование.
2008 – Субсидирането на тютюнопроизводството в България ще бъде спряно от ЕС до края на следващата година, съобщи в интервю за „Вис виталис“ д-р Койчо Белчев, който повече от 20 години бе работил в сферата на финансите и тютюните и бе считан за един от световните експерти в тези области. Койчо Белчев представи книгата си „Тютюнът в България” – пълно изследване на производството на тютюн в страната от Освобождението до 2004 г.
2008 – Дечко Овчаров зае 7-мо място в хвърлянето на диск в турнира по лека атлетика на Параолимпийските игри в Пекин. Той постигна резултат от 39 метра и 25 сантиметра при първия си опит, което бе негов личен рекорд. Овчаров зае седмото място и в хвърлянето на копие.
2010 – Казанлъшкият дизайнер Иван Гайдаров представи своята първа самостоятелна изложба живопис „Неформално”.
2010 – По стъпките на Българската армия в Македония и Сърбия – това бе наградата, с която бяха удостоени четирима от учениците на ПГ по лека промишленост и туризъм, участвали в националния конкурс, посветен на 65-ата годишнина от победата над хитлерофашизма. Конкурсът бе организиран от Съюза на ветераните от войните в България и се проведе под патронажа на президента Георги Първанов. Стефка Балабанова, Петя Иванова, Христина Чернева и Габриела Вълчева бяха представителите на клуба „Съхрани българското” в това училище под ръководството на Петранка Ризова.
2012 – ПМГ „Никола Обрешков” бе едно от 11-те училища в България, които с решение на Министерския съвет получиха награда от 10 000 лв. за високи постижения в национални и международни олимпиади. Трима негови възпитаници – Катерина Найденова, Йордан Йорданов и Алексанъдр Скляров, получиха от министър-председателя Бойко Борисов индивидуални награди – таблети.
2012 – 7450 бяха учениците в учебните заведения на територията на община Казанлък за учебната 2012-2013 г. Първокласниците бяха 691 в 34 паралелки – със 78 повече спрямо предходната година. В първия учебен ден, който бе на 17 септември, всеки първокласник получи от кмета на община Казанлък Галина Стоянова книжка с български народни приказки.
2013 – Състезателите на клуб „Леон“ завоюваха 5 първи места от турнира по културизъм MAX POWER 2013 г., който се проведе в Казанлък.
2013 – Компютърно обучение на незрящи стартира в този ден в ОБ „Искра“. То бе по проект „Глобални библиотеки“.
2014 – Георги Георгиев, като състезател на турския „Брисаспор“, спечели и втория етап от Международния многоетапен колоездачен пробег Гран при – Сливен,2014. Казанлъчанинът бе най-бърз от всички в изкачването на връх „Българка” – 1181 м. и пробега с дължина 110 км.
2014 – Благодарствено писмо получи екипът на МГ „Вис виталис“ от СНЦ „Волейболен клуб Казанлък” и децата от школата за оказаната подкрепа и даренията през спортно-състезателния сезон 2013-14 година. „Благодарение на вашата инициативност волейболните ни гарнитури успяха да вземат участие във всички регионални и държавни първенства, където завоюваха престижни места. Благодарим за безрезервната подкрепа и доверие”, се казваше в писмото. 2014 – На посещение в Казанлък бе Генералният секретар на Световната асоциация на туристическите агенции Кристин Фурние. Тя бе придружавана от представители на туристически агенции от Щвейцария. Гостите разгледаха богатия фонд на музей „Искра“ и гробницата в могилата Голяма косматка.
2015 – 535 дами в община Казанлък, носещи имената Вяра, Надежда, Любов и София, празнуваха имен ден. С името Надежда бяха 408 жени, Вяра – 34, Вера – 24, а 8 бяха празнуващите с името Любов. 85 бяха дамите, носещи името София. Имен ден празнуваха и 156 мъже от общината – с името Любомир, само един бе кръстен Любо.
2015 – 33 коли осъмнаха с нарязани гуми пред бл. 31 в кв. “Васил Левски“, близо до „Абаята“. Гумите бяха унищожени безвъзвратно. Според полицаи, това бе първият подобен случай в Казанлък.
2018 – На 17 септември в ЛХМ „Чудомир“ беше открита първата самостоятелна изложба-живопис на казанлъчанката Райна Ненова. Картините на Райна са вдъхновени от красивата природа на Долината на розите и тракийските царе, където е родена и израснала. Работи с маслени бои върху платно и рисува предимно пейзажи и цветя. Райна е и инженер-биотехнолог. Работи за Българска академия на науките в продължение на 10 години. Провежда експериментални изследвания с вируса на HIV. През 2012г успешно защитава дисертация и получава образователната и научна степен „Доктор“ по професионално направление „Биологически науки“ – присъдена от БАН.
2018 – В пет училища на територията на община Казанлък учениците бяха посрещнати в напълно обновени сгради през Новата учебна година. Това ОУ „Свети Паисий Хилендарски“, село Хаджидимитрово, ОУ „Д-р Петър Берон“, село Овощник, ОУ „Свети Климент Охридски“, град Крън, ОУ „Свети Свети Кирил и Методий“, село Ръжена и в ОУ „Свети Свети Кирил и Методий“, град Шипка.
Общата стойност на проекта е в размер на 9 млн. 504 хил. 532 лв. Освен петте училища, със средствата бяха реконструирани и три детски градини в казанлъшкия квартал “Изток“.
2018 – Масово сбиване в центъра на Казанлък, причинено от битови проблеми, стана сред водещите новини в регионалните и национални медии и предизвика вълна от коментари и последващи реакции. Инцидентът се случи на площад „Севтополис“, а видеото с кадрите бе сред най-споделяното в социалните мрежи. От Общината уточниха, че лицата, предизвикали безредиците, са от населени места, извън Казанлък и от съседни общини. Участниците в сбиването бяха разпитани.
2019 – Казанлъшки огнеборци прославиха страната ни на Световно в Русия – Българският тим по пожаро-приложен спорт завоюва бронзови медали в щафетата на Световното първенство в Саратов, Русия. Принос за успеха на отбора на България имат и кадрите на Казанлък – Деньо Денев и Марин Маринов, които са част от 11-членния състав, воден от треньора Мирослав Евтимов.
2019 – Ръководителят на НПМ „Шипка – Бузлуджа“ д-р Чавдар Ангелов е кандидатът за кмет на ВМРО в Казанлък. Чавдар е историк по образование. Той е човекът, който сплоти и разви структурата на ВМРО в региона през последните години, като неин председател. Сигурност, добро качество на живот и екология, са част от темите, които ще са водещи в кампанията на Ангелов. Последната административна битка, която спечели Чавдар Ангелов е реставрацията на бронзовия лъв от Паметника на Свободата, както и изготвянето на технически паспорт на националната светиня.
2020 – Започна стабилизирането на мозайките на Паметника на Бузлуджа с участието на екип от 18 реставратори. За проекта бяха привлечени експерти от Техническия университет в Мюнхен, катедра „Реставрация“ с ръководител проф. Томас Данцл, Националната художествена академия София, катедра „Реставрация“, с ръководител доц. Стефан Белишки, Университета по приложни изкуства в Берн, катедра „Реставрация“, ръководена от доц. Йонас Ротерс и от неправителствената организация „Диадрасис“ от Атина, представлявана от експерта по опазване на мозайки Лаура Тапини. Това съобщават от Фондация „Проект Бузлуджа“, която е координатор на проекта.
Последвайте PRESSTV вече и в Telegram