1993 – В интервю на Мариана Вълкова в дома на Петрана Клисурова в с. Габарево художничката разказа за слушателите на „Вис виталис“ историята на Джанановата къща, в която е отсядал Левски и в която е бил създаден БТРК, както и за създаването на музея по нейна идея и темите в творчеството й. Клисурова е известна като майстор на индустриалния пейзаж.
1998 – Излъчено бе първото издание на топ-предаването на радио „Вис виталис“ „Петък вечер“. Водещ на предаването бе Георги Манев, звукорежисьор – Смилян Караганчев.
2001 –Пет от отделенията на МБАЛ – Казанлък имаха от този ден нови началници след проведени конкурси: завеждащ на Първо вътрешно отделение стана д-р Бойчо Бойчев, на Второ вътрешно – д-р Петко Танев, Хирургичното отделение оглави д-р Валентин Василев, Отделението по хемодиализа – Валентина Василева, АГО – д-р Тодор Гаргов.
2002 – Дарение – учебна литература на стойност 500 евро, получи Алианс Франсез – Казанлък от Съвета на Европа в Страсбург.
2002 – Ню Йорк Пъб – Казанлък отпразнува своята първа годишнина.
2002 – 1700 проверки бе извършила от началото на годината до тази дата Данъчна служба – Казанлък. Констатираните нарушения бяха 120.
2002 – 11149 бяха регистрираните безработни граждани на територията на 5-те общини, обслужвани от Бюрото по труда в Казанлък.
2002 – В репортаж бездомната баба Марийка от Казанлък, живееща върху картонени постелки под една стряха, разказа за злочестата си съдба – всичките й близки я били изоставили и изгонили от дома й. Нямаше пари и за хляб. Добри хора й давали по 1 лев и я пускали до тоалетна в домовете си. „Най-лошото на света е цял живот да работиш, да събираш и накрая да те изхвърлят. Искам някой да ми даде едно хапче, да го лапна и да умра“, каза възрастната жена.
2003 –С мотива, че не отговаря на условията, общинските съветници в Казанлък не приеха искането за обособяване на нова община с център гр. Шипка.
2003 – С решение на Общинския съвет детското автоградче край Казанлък бе предоставено за ползване за 5 години на спортния клуб „Ефко Рейсинг“.
2003 – В студиото на радио „Вис виталис“ народният певец Володя Стоянов представи за слушателите новия си албум „Илинден“.
2004 –За седма поредна година бе организирано всенародно честване на Хаджи Димитър и неговата чета. То премина под патронажа на председателя на Народното събрание проф. Огнян Герджиков.
2004 – Поетесата Надежда Захариева бе гост на тържеството, посветено на 167 години от рождението на Васил Левски, проведено в Джанановата къща-музей в с. Габарево.
2005 – Първи в отборното класиране на втория кръг от планинския шампионат за купа „Узана“ станаха пилотите Стоян Емануилов, Стефан Панчугов и Евгени Семерджиев. Панчугов, с автомобил ВАЗ 2101, бе втори в генералното класиране в група Хобикар и втори в група Х 2 за автомобили до 1600 кубика.
2006 – Певецът Богдан Томов изнесе концерт на площад „Севтополис“. Концертът бе организиран от Националното сдружение на общините, на което Казанлък е член, по повод 10 години от учредяването му.
2006 – Имената на двама казанлъчани фигурираха в списъка на популярната класация на БНТ „Великите българи“. Художникът Дечко Узунов и композиторът Петко Стайнов бяха сред първите 200 имена в публикувания на 17.07.2006 г. списък .
2006 – Протокол за сътрудничество в сферата на икономиката, културата и туризма подписаха в този ден кметът на Казанлък Стефан Дамянов и губернаторът на египетската провинция Мансура – Ахмед Саун. Мансура, в който на посещение бе казанлъшка делегация, е втората по големина провинция в арабската република, с жители близо 6 млн. души.
2007 – Екип на Дискавъри ченъл извърши проучване на древния град Севтополис под язовир «Копринка». Двама водолази се гмурнаха, за да установят нивото на видимост и възможностите за снимки на тракийския град. В подводните снимки участваха и водолази от казанлъшкия морски клуб “Севт Трети” с ръководител Кольо Радуков, който в интервю за «Вис виталис» каза, че сканирането на древния град е затруднено от големите наноси по дъното на язовира.
2007 – Напълно бяха ожънати площите с ечемик във всички общини на областта. Въпреки продължителното пролетно засушаване, средният добив от декар бе 262 кг. При кампания 2006 г. в областта средният добив от декар, засят с ечемик, бе 265 кг.
2008 – Десет планински спасители от отрядите в Габрово, Казанлък и Априлци помогнаха в издирването на 9-имата ученици, които се изгубиха в Централна Стара планина. Четирима бяха доброволците от Казанлък, участвали в провеждането на спасителната акция: ръководителят на отряда на Планинската спасителна служба – Казанлък Любомир Драгански, Иван Нейков, Иван Иванов и Боян Стойчев. „За спасяването на децата допринесоха съвместните усилия на спасителите от двете страни на Балкана”, каза в интервю за радиото Васил Кърпачев – представител на отряда на Планинската спасителна служба в Казанлък.
2009 – 101 стари мобилни телефона събра за 2 месеца Фондация „Сийдър“ в рамките на кампанията „Рециклиран телефон за нов дом”. Целта бе чрез рециклирането на негодни мобилни телефони да бъдат събрани пари за закупуването на уреди за рехабилитация – бягаща пътека, стъпала за децата с церебрална парализа, сух басейн и др. за Дневния център за деца с увреждания в Бузовград.
2010 – В този ден бяха проведени традиционните Хаджидимитрови чествания. Отбелязани бяха 142 години от гибелта на Хаджи Димитър и неговата чета.
2010 – Димо Стефанов, на 22 г. от Казанлък, спечели Балканското първенство по маунтинборд – планински борд. Финалното спускане се състоя на пистата „Шамбала“ край Сопот. Месец по-рано Стефанов спечели трето място на състезание в Румъния. Планинската дъска е изобретена в началото на 90-те от американците Патрик Макконъл и Джейсън Лий като заместител на сноуборда. Кара се почти по същия начин. Разликата е, че отдолу има големи колела с грайфери като при скейтборда.
2012 – В интервю за „Вис виталис“ психоложката Ани Стефанова разказа за проекта „Синьо лято-2”, по който работеха през летните месеци за втора поредна година в Дома за медико-социални грижи и Дневния център за деца с увреждания в Бузовград. Всеки ден над 20 младежи – доброволци от казанлъшките училища на възраст от 11 до 18 години, се занимаваха с децата в различни творчески, социални и еко-ателиета.
2012 – Музеят на розата гостува на Историческия музей в Поморие с изложбата „С ухание на казанлъшка роза”. „Това бе първото гостуване на музея извън Казанлък от последните години“, – сподели в интервю директорът на ИМ „Искра” Момчил Маринов.
2013 – За заместник-областен управител бе назначена Теодора Иванова от Казанлък, по образование икономист. Към момента тя бе зам.-председател на НЧ «Искра-1860» и председател на младежката организация на БСП в Казанлък.
2014 – На 73-годишна възраст почина казанлъшкият художник Цветан Банчев. Плакатист, автор на живописни платна, графика и фирмени знаци, Банчев бе и преподавател на бъдещи художници. Член бе на Клуба на дейците на културата и активен участник в художественото оформление на редица градски празници.
2016 – В продължение на последователната си и целенасочена политика за подобряване на пътната инфраструктура и в изпълнение на Инвестиционната програма 2016 община Казанлък стартира дейности по асфалтиране на улици в град Казанлък и населените места.
2018 – Един от храмовете на просветата в региона – килийното училище в мъглижкия манастир, бе възстановено. Оригиналните чинове, картини на близо 100 години бяха сложени в училището. То бе възстановено с помощта на сдружението „Творецъ“, служителите на Мъглижкия манастир „Св. Николай Мирликийски“ и Община Мъглиж.
2018 – Полицейски патрул спираше спират товарни автомобили на прохода Шипка. Те извършваха проверки на превозните средства с цел недопускане превозването на заразени животни от Южна към Северна България. Мярката бе предприета, заради получени сигнали за възможен транспорт на животни от заразените райони в ямболско и бургаско, където върлуваше чума по дребните преживни животни. Полицейски патрули имаше и на прохода Хаинбоаз.
2019 – Млад мъж загина при пътен инцидент до с. Търничене на подбалканския път София – Бургас. Момчето, на около 24 години, е управлявало БМВ. На пътя близо до бензиностанция се движила каруца с регистрация в казанлъшкото село Г. Черковище, без светлоотразители. Момчето се опитало да я избегне. Блъска се в нея, губи контрол над автомобила, навлиза в бензиностанцията, където удря осветителен стълб и още две паркирани коли. Мъжът управлявал каруцата е почти невредим, с леки охлузвания.
2019 – От няколко дена в социалната мрежа Фейсбук се разиграва сага между родители, учител и директор в ОУ „Георги Кирков“ в Казанлък. Става въпрос за родители, които са записали децата си в първи клас, но се оказало, че класен ръководител няма да е избраната учителка, която пък ще им бъде начален учител в целодневното обучение /занималня/.
2020 – Пострадал бе леко шофьорът на бус „Мерцедес“, който се преобърна в страни от пътя преди минути на западния вход на Казанлък до фабрика „Кремона“. Предполагаемата причина е висока скорост върху хлъзгав път. Автомобилът се е движел в посока изток-запад.
2020 – Линейка откара в Спешното възрастен мъж, пострадал при инцидент на Околовръстния път на Казанлък. Не е ясна засега причината шофьорът да изкуби контрол над управлението над лекия автомобил „Форд“ и да се удари два пъти последователно в страничната и разделиталната мантинела. Колата спряла на около 50 м след втория удар.
2021 – Разделихме се с Деньо Катанов. Той почина след боледуване, като не успя да се справи с болестта. Името на Деньо Катанов ще си спомнят мнозина в региона и страната. Той бе изключителен благодетел, общественик, подкрепял многократно през годините различни благотворителни каузи. Сред създателите на Ротари Клуб – Казанлък. Успешен бизнесмен с реализирани стотици проекти в България и чужбина. Бе страстен любител на народното творчество и музика, като нерядко сам изпълняваше брилянтно любими песни. Верен приятел. През последните години Катанов, живееше в Средногорово. Там ще се извърши и поклонението пред тленните му останки.
2023 – Тържествено в Павел баня кметът на общината Иса Бесоолу и бригаден генерал Маргарит Михайлов – командир на 61-ва механизирана бригада, откриха бюст – паметник на Апостола на свободата Васил Левски. Монументът, който е дело на скулптора проф. Димитър Рашков, се издига в центъра на града, западно от административната сграда на Общината в специално изградено за целта площадно парково пространство. Бюстът с височина един метър, е отлят от бронз и е поставен върху постамент от 2,20 м., облицован с гранит, върху който стои подписът на Апостола. Паметникът е дело на карловския скулптор проф. Димитър Рашков, след като кметът Иса Бесоолу отправя предложение към него да го изработи. Бюстът на Апостола в Павел баня е изработен в рамките на седмица, като са ползвани някои от най-популярните снимки на Дякона, сред които е и портретната от българския възрожденски художник и революционер, близък съратник на Левски – Георги Данчов – Зографина.
2023 – Младоженците Кристина и Антон от Казанлък, освен че направиха приказен сватбен ден, решиха да зарадват и младежи със специални потребности. Младежите са настанени в различни къщи от семеен тип в града. А желанието на младоженците е да подарят запомнящ се ден на прохлада и водни приключения за тях в аквапарка в с. Овощник. Младоженците, бяха предупредили гостите си да не носят и подаряват скъпи цветя за сватбения им ден, а със събраните средства от сватбеното тържество да се финансира пътуването и престоя на младежи от социалните къщи в аквапарка.
Последвайте PRESSTV вече и в Telegram