1996 –В музей „Чудомир“ бе проведена среща с Яко Бойчев, автор на книгите „Поп Груйо“ и „Последната пушка“.
1997 – Кандидат-депутатът Ваньо Цонов се срещна със спортисти и се ангажира пряко да подпомага ученическия спорт в община Казанлък.
1997 – В рамките на Великденски празници,97 в КДК се състоя джаз-вечер с участието на Борислав Ясенов – флейта и Огнян Видев – виолончело.
1998 – От задържаните в този ден 11 лица бяха иззети 8 автомата „Калашников“ и боеприпаси за тях, 2 пневматични пушки и голямо количество ловни патрони.
1999 – В този ден излязоха от печат двете последни книги на казанлъшките автори Веселин Стоянов – „Сантиментална като пума“, и на Румен Денев – „Последно“.
1999 – Казанлъшката група „КРБ“ – Казанлъшки рози и бодли, тръгна на турне из страната с концерти под мотото „Престъпност и наркотици“.
1999 – На сцената на НЧ „Искра“ се състоя премиерният спектакъл на Театър „Л. Кабакчиев“ „Пунтовете“ по Чудомир.
2000 – Над 300 жени от Казанлъшко бяха назначени до тази дата на работа във филиала на турската фирма „Аркомат“.
2001 –Във всички православни храмове в община Казанлък бяха отслужени празнични литургии за Възкресение Христово. Евангелската петдесятна църква в Казанлък организира богослужение и концерт на група „Витания“ и на Рон Смит от САЩ – изпълнител на християнски песни.
2002 – Изключително слаб бе интересът на гражданите към обявената от общинското ръководство Седмица на екологията в община Казанлък.
2002 – Ученици от ХГ „Акад. Д. Узунов“ откриха в Троян своя изложба по повод Седмицата на околната среда.
2002 – Казанлъшкият колоездач Георги Коев се класира втори в третия етап на колоездачната обиколка „По пътя на княз Никола“ в Хърватска.
2002 – В с. Горно Черковище бяха регистрирани три случая на класическа чума по малки прасенца.
2003 –За първите три месеца на годината служителите от „Охранителна полиция“ при РДВР – Стара Загора проведоха 105 полицейски операции, задържаха 38 лица, обявени за издирване, иззеха 16 огнестрелни оръжия, издириха 18 автомобила, настаниха в отрезвителя 232-ма граждани. Иззети бяха 25 незаконно притежавани оръжия. Късо оръжие в областта притежаваха 6657 лица, а ловно – 8360.
2003 – 41 портрета на известни казанлъчани включи художникът-плакатист от Казанлък Цветан Банчев в самостоятелната си изложба „Живопис“ в залата на ул. „Искра“ 4.
2004 – В интервю за „Вис виталис“ д-р Георги Гечев, наскоро навършил 70 г., съобщи за уникално неоперативно лечение на гръбначни заболявания, което от няколко години се практикува в лечебния център в Павел баня. Средно годишно на 400 души се правеха корекции на гръбнака по механичен начин. „Това са заболявания на правия, на ходещия човек. Никое животно не може да издържи на такива натоварвания на гръбнака, – каза д-р Гечев, – затова в много офиси вече се поставят т. нар. шведски стени, на които в почивките си служителите висят, за да изправят гръбнаците си“. На въпроса трябва ли да се спи на твърдо, докторът отговори: „Само твърди глави могат да спят на твърдо. Всичко зависи от това, как се поддържа човек, а не колко е болен“.
2004 – В читалище „Искра“ бе представена книгата „Живот с продължение“, посветена на Петко Влаев – политически и държавен деец от Казанлък.
2005 – Успешна безкръвна операция на жлъчка беше извършена в този ден в казанлъшката МБАЛ. Това бе първата за лечебното заведение подобна хирургическа интервенция. В интервю за радиото управителят на болницата д-р Христо Христов каза: „Въвеждането на такива безкръвни методи на лечение са голям плюс за пациентите и за самата болница, защото усложненията след такива интервенции са много по-малки. Операцията днес беше извършена от софийския хирург д-р Близнашки“.
2008 – Село Шейново бе домакин на първото изнесено заседание на Управителния и на Контролния съвет на Националното сдружение на кметовете на кметства и кметски наместници в Република България, създадено година и половина по-рано. Към момента в него членуваха над 150 кметове от селата и кметски наместници. Те поискаха създаване на общинска полиция и съществени промени в Закона за местната администрация и местната власт и Закона за изборите.
2009 – Три сигнала за насилие над деца в Казанлък бяха получени до тази дата в Отдела за закрила на детето към Дирекция “Социално подпомагане”. За 2008 г. случаите на насилие върху дете, регистрирани в Казанлък, бяха 19. От тях – 10 бяха за неглижиране, 8 за физическо и 1 за психическо насилие. В Казанлък бе регистриран и единственият случай в България, в който имаше глобен родител, упражнявал насилие върху детето си, и глобата бе платена.
2009 – Щраусово яйце бе част от изложбата „Шарено яйце с усмивка на лице”, включваща 40 оцветени керамични яйца от децата в Школата по изобразително изкуство „Живопис” при ОДК в Казанлък. 40 възпитаници на Галина Иванова от 7 до 17 г. украсиха великденските яйца.
2010 – Художествена галерия – Казанлък гостува 5 дни в залите на Народното събрание с представителна експозиция-живопис под мотото „Багри от Долината“. Представени бяха 35 платна на автори, родени, живели и творили в Казанлък: Иван Енчев-Видю, Петко Клисуров, Чудомир, Иван Пенков, Иван Милев, Ненко Балкански, Васил Бараков, Дечко Узунов и др.
2010 – В този ден излезе първият брой на най-новия местен вестник “Тийнвест”, списван от участниците в клуб “Млад журналист” към читалище “Възродена искра”.
2011 – В този ден бяха чествани 45 години от основаването на АНПТ „Искра” към НЧ „Искра“ – Казанлък. Ансамбълът представи грандиозен двучасов фолклорен спектакъл. През последните 26 години художествен ръководител на ансамбъла бе Цветан Цочев.
2011 – В качеството си на медиен партньор на Националния конкурс „Музикални награди 2011”, организиран от СОУ „ Екзарх Антим I”, радио „Вис Виталис“ връчи наградата си за солово изпълнение на забавна песен на ученичката от СОУ „Саво Савов” от Пирдоп Мария Велкова.
2013 – Девойките младша възраст на „Казанлък Волей” се класираха на първо място в турнира за регион „Странджа”, който се проведе в Ямбол.
2013 – „Идея за красивото”, пресътворена в 35 фотоса, показа пред ценителите на художествената фотография младият творец Росен Казлачев – студент в НБУ, специалност „Графичен дизайн”. Хармонията в природата, аристократизмът на архитектурните образци, недоизказаното от заобикалящия ни животински свят – това бяха темите, уловени от обектива на Росен. А местата – Казанлък, Шипка, Виена, Прага, Ирландия. Росен Казлачев е възпитаник на НГПИД „Акад. Дечко Узунов” в Казанлък, която завършва през 2012 година.
2013 – Представителният футболен отбор „Розова долина” – Казанлък сложи финална точка на незапомнена серия от 8 поредни загуби в официалните срещи „Есен-пролет” в първенството на Югоизточната „В” група.
2013 – Народно читалище „Искра” организира благотворителен концерт „Да дарим за светлина” в подкрепа на Бай Христо – Гайдаря. Покосено бе зрението на колоритния музикант, който бе свирил повече от 35 години на гайда в ансамбъл „Арсенал”, завод „България”, ДНА – Казанлък, в ансамбъл “Роза”, в Ансамбъла за народни песни и танци „Искра” при НЧ “Искра -1860”. Лечението на музиканта бе скъпоструващо.
2015 – Възпитаници на бейзболната академия от град Форт Уейн в щата Индиана обучиха ученици от ПГ по лека промишленост и туризъм в гр. Казанлък. За любимия спорт на младите американци разказа в интервю основният организатор на школата по бейзбол Рич Уитмър, живеещ от близо 10 години в България. Той работеше заедно с преподавателя по физическо възпитание Симеон Кушев.
Последвайте PRESSTV вече и в Telegram