1996 – Регистрирана бе в този ден българо-немската фирма „Нелсен Еко“ – Казанлък. Очакваше се доставката на първите машини за улично почистване.
1998 – В този ден приключи жътвата на ечемик в община Мъглиж. Средният добив от ожънатите 1500 дка бе 220 кг. от декар. Близо 100 от общо 5300 декара с пшеница бяха увредени от падналата градушка.
1998 – В Казанлък на тази дата бе учредено Сдружение на строителите. За председател бе избран Кънчо Запрянов.
1999 – Своеобразен рекорд постигна в жътвената кампания на ечемика кооперацията в с. Енина – средният добив бе 500 кг. от декар.
2000 – Съюзът на глухите хора в Казанлък отбеляза 66 години от основаването на организацията. Местната структура обединяваше 126 души.
2000 – В ромската махала в Казанлък бе закрит незаконно появилият се битак.
2001 – Общинските съветници гласуваха като приоритетни целевите разходите за пожарообезопасяване на сградите на НЧ „Искра“ и библиотека „Искра“. Залата и сцената на читалището бяха запечатани от противопожарните служби.
2002 – „От стабилизирана мизерия към абсолютна бедност“. Така на пресконференция в Казанлък депутатката от Коалиция „За България“ Емилия Масларова определи управлението на НДСВ.
2002 – Лидерът на БДС „Радикали“ Евгени Бакърджиев откри в този ден офис на партията в Казанлък.
2002 – Екип от 8 души, бивши работници на НИТИ – Казанлък, разработи метод за унищожаването на ракетите СС-23 чрез т. нар. утилизация – унищожение чрез оползотворяване.
2002 – В „Брикел“ ЕАД – Гълъбово бе пусната в действие машина за пакетиране на въглища: 8 чувала по 25 кг. – за 1 минута. Испанската машина бе изработена по задание на казанлъшката фирма „Вилинвест“.
2002 – „Истината за СПИН – предайте я“. Под това мото на стадион „Севтополис“ в Казанлък се състоя благотворителен концерт, организиран от Фондация „Социална защита на ромите“.
2003 – Казанлъшката лекоатлетка Румяна Карапетрова стана балканска шампионка на копие на първенството в Тива, Гърция, с постижение 53,30 м.
2004 – Виктория Стоянова от Клуба по шахмат „Казанлък“ завоюва сребърен медал в Държавния турнир по шахмат, провел се в Русе.
2005 – В този ден започна демонтирането на Изложбената зала в Казанлък. На нейно място се предвиждаше да бъде построен няколкоетажен търговски и офис-център. Собственик на бившата Изложбена зала и бъдещия модерен комплекс бе Денислав Сербезов.
2006 – Работата в развитието на селския туризъм, инфраструктура, на човешките ресурси в туризма, засаждане на рози, създаване на събития, на специални продукти и др. бяха част от дейностите, по които продължи проектът за възраждане на Казанлък. Той се реализира за период от три години съвместно с японската агенция за международно сътрудничество JICA.
2007 – Невена Цонева благодари в ефира на „Вис виталис“ на всички казанлъчани, които я бяха подкрепили в „Мюзик айдъл“. Специално тя благодари на Ивелина Карамомчева – тоноператор в радиото, и на Боряна Кожухарова, собственичка на р-т „Лъки“. На въпроса: „Кои са табутата на Невена?“ младата певица отговори: „Не пуша, не пия. Не пия газирано, не ям ядки – заради гласа. Ааааа – и малко съм непохватна!“.
2011 – Местният парламент прие отчета за 2010 г. на „ДКЦ Поликлиника – Казанлък”. Приходите на дружеството бяха в размер на 771 хиляди лева. Направени бяха с 9% по-малко разходи от предходната година, те бяха в размер на 717 хиляди лева. Над 49 хиляди лева бе печалбата. Задълженията в края на 2010 г. бяха в размер на 128 хиляди лева. В поликлиниката в Казанлък към момента работеха 26 лекари, 13 медицински сестри и поддържащ персонал от 10 души. Основен акцент в работата на директора д-р Петър Лучев бе закупуването на нова медицинска апаратура и извършване на ремонти на сградата.
2012 – Към тази дата за населените места Бузовград, Кънчево, Овощник, Розово, Ръжена, Шейново и Черганово, където живееха общо 12 000 души, цената на питейната вода бе паднала от 1,71 лв. на куб. м на 0.95 лв. на куб. м без ДДС. Тези села ползват вода, подавана основно по гравитачен път, а помпажната вода съставлява малък процент от общото водоподаване към тях. „ВиК” ЕООД – Стара Загора пое този процент помпажна вода за своя сметка, което доведе до облекчение в сметките на хората.
2012 – Със златен медал, диплом за европейски шампион и номинация за голямата награда на Световния шампионат по фолклор бе удостоен ФА „Гъдулица” с ръководител Димитър Гайдаров към СОУ „Екзарх Антим Първи” в Европейския шампионат по фолклор „Еврофолк 2012”, който се проведе в Несебър. Ансамбълът получи и най-високото отличие на „Еврофолк 2012” – Гран при „Златен Орфей”. Оркестърът на „Гъдулица” получи специалната награда за „Най-добър оркестър” на фестивала.
2013 – Престъпна схема за изготвяне и ползване на неистинска медицинска документация с цел снабдяване на лица с експертни решения на ТЕЛК разкриха служители на РУП-Казанлък. Полицаите претърсиха домовете на 38-годишна жена от Казанлък и 53-годишна жена от с. Долно Изворово. Иззети бяха преносим компютър, здравни книжки, медицински направления, епикризи, амбулаторни листове.
2013 – Картина на казанлъшката художничка и поетеса Боряна Коскина от Сдружение „Бъдеще за децата с увреждания“ бе откупена и стана част от фонда на къща-музей „Георги Бенковски“ в Копривщица. Боряна участва в традиционния летен пленер на Школата за изобразително изкуство „Ренина“ при НЧ „Възродена искра – 2000″ под патронажа на кмета на гр. Копривщица.
2014 – Казанлъчани се жалваха, че в града постоянно се появяват драсканици и неприлични надписи по обществените сгради и частните домове. Поредният такъв надпис се появи в подлеза на жп гарата, където само преди няколко месеца бе почистено от надрасканите свастики. Глобата, според Наредба №2 на ОбС, бе до 1000 лева. Нулев бе броят на заловените да рисуват и изписват какво ли не по стени и огради.
2015 – Весела Паунова и нейната преподавателка Мариана Мъгева се завърнаха от Римини – Италия със златен медал и Диплом Grande maestro за вокален педагог. В конкурса взеха участие над 200 млади таланти от Полша, Германия, Латвия, Казахстан, Румъния, България и Италия.
Последвайте PRESSTV вече и в Telegram