1996 – След приключилите в страната президентски избори Гражданското обединение „Заедно за България“ в Казанлък прекрати своята дейност.
1997 – „КНСБ е вече в Европа. Една от основните задачи на организацията е да насочи вниманието на своите членове към духовността“, – заяви в Казанлък д-р Желязко Христов, президент на КНСБ, който участва в заседание на Регионалния координационен съвет на КНСБ. Д-р Христов определи като претенденти за Червената книга, която пишеше КНСБ, „Арсенал“, „България-К“ и „Първи май“ АД.
1997 – „Заставаме спокойни пред казанлъшката общественост. Актът на приключилата ревизия е възмездие за всичката помия, която се изля върху нас“, – заяви на пресконференция председателят на НЧ „Искра“ Васил Самарски. В този ден бяха оповестени резултатите от извършената по сигнал финансова ревизия на читалището. Злоупотреби и нарушения не бяха констатирани.
1997 – Същата вечер НЧ „Искра“ представи на своя сцена концерта „Казанлък в Китай“ – сборна програма от фолклор, театър и балет, с която актьори и танцьори заминаха на едногодишна работа в Китай.
1998 – От този ден започна есенното зацветяване на Казанлък. Бяха засадени 35000 стръка – виола, белис и незабравки на площ от 500 кв. метра. Инициативна група призова казанлъчани да засадят поне по един розов храст – „за да не обезрозовява градът на розите“.
1999 – След 4 гласувания и 7-часов дебат общинските съветници избраха Теодор Митев за председател на Общински съвет-Казанлък.
1999 – Проведена бе първата сесия на Общинския съвет след местните избори. Тя бе ръководена от Петър Рахманлиев. Групите бяха: 16 места – ОДС, 13 – БСП, 1 – БКП, 1 – „Свободна България“ и „Гергьовден“ и 3 – „Съгласие за Казанлък“. Веднага след избирането му за председател на Общински съвет-Казанлък Теодор Митев направи изявление, в което подчерта: „Не е имало „коткане“ отстрана на г-н Дервишев, за да работя в екипа му. Ще работя за Казанлък“.
1999 – В първия си работен ден новоизбраният кмет на община Казанлък Стефан Дервишев спази обещанието си и даде първото си интервю за слушателите на радио „Вис виталис“.
2000 – Певецът Веселин Маринов взе участие в празничния събор на с. Крън. Група „КРБ“ и оркестър „Траяна“ бяха гост-изпълнители на събора в с. Горно Черковище.
2001 – 127 делегати и 70 гости – представители на 85 клуба на Движение „Гергьовден“, участваха в редовно заседание с домакинството на Казанлък на Долната камара на движението. За председател бе преизбран Слави Кашеров.
2001 – В деветия кръг на Областната футболна група на ст. „Севтополис“ ФК „Розова долина“ победи с 9:1 ФК „Загоре“.
2001 – „Казвам се Елена Георгиева Вакавлиева. Обичам предаването „Спасена красота“ и днес участвах в него. Искам да изкажа голямата си благодарност на екипа на „Вис виталис“. Щастие и успех в ефира!“ – това бе написала гостенката в Паметната книга на радиото. А Елена Шидерова, родена в с. Радовец, но от дълги години живееща в Казанлък, благодари на радиото, че популяризира групата, в която тя пее.
2001 – Гостите в предаването „Стадион“ с водещ Красимир Ганев – М. Михайлов, Иво Захариев, Ангел Шамбуров и Антим Паральов от ФК „Розова долина“, написаха в Книгата на радиото: „На Краси и „Вис виталис“ желаем да бъдат все така съпричастни към футбола и все така близо до спорта в Казанлък!“.
2003 – „В България с писане не може да стане нищо“, каза в интервю за „Вис виталис“ журналистът Мартин Карбовски по повод излизането на третата му книга.
2003 – Лидерът на СДС – Казанлък Николай Александров в интервю за радиото след местните избори каза: „Стефан Дамянов стана кмет при изборна активност 20%. Ще работим нормално, загрижени за Казанлък, няма да сме самоцелна опозиция“.
2004 – След селекция, продължила 3 месеца, Детски хор „Искра“ към НЧ „Искра“ бе избран за участие в Международния детски хоров фестивал в Дания, посветен на 200-годишнината от рождението на Ханс Кристиян Андерсен.
2005 – Народно читалище „Отец Паисий“ в с. Горно Черковище отпразнува своя 100-годишен юбилей.
2005 – Книгите „Недосънувани сънища“ и „Отечествен фронт – легендарният“ на журналиста Генчо Бъчваров бяха представени в гр. Шипка от Иван Гранитски – директор на издателство „Захари Стоянов“.
2005 – „56,54% е разкриваемостта на престъпленията, регистрирани до тази дата на територията, обслужвана от РПУ-Казанлък“, обяви на пресконференция началникът на казанлъшката полиция подп. Дамян Дамянов. От началото на годината бяха регистрирани 1 599 престъпни деяния. За същия период на предходната година те бяха 2 274, при отчетена тогава разкриваемост 50%.
2005 – Ръководителят на финансово-индустриалния концерн АКБ „Форес“ Николай Банев представи новия изпълнителен директор на Топлофикация – Казанлък Юлия Циркова, която бе и директор
на европейската корпорация за ефективно развитие към АКБ.
2006 – 27-те общински училища получиха по един преносим компютър, мултимедия и принтер с копирна техника. Дарението бе от Министерството на образованието и науката във връзка с кампанията му “Информационен клас”. Стойността на дарението бе ок. 3500 лева за всяко училище.
2006 – Смесен хор „Петко Стайнов“ към НЧ „Искра“ взе участие в Международния хоров фестивал на източно-православната музика в Сливен. На музикалния форум хорът представи съвременна интерпретаторска практика на църковното пеене.
2007 – След проведения балотаж за кмет на областния град Стара Загора бе избран ректорът на Тракийския университет проф. Светлин Танчев от ГЕРБ – с 50,42 на сто. Дългогодишният градоначалник д-р Евгений Желев от БСП получи подкрепа от 49,58 на сто от избирателите.
2007 – За кмет на община Мъглиж бе избран Стойчо Цанев от БСП с 54.41%. За кметското място се бореха кандидатът на БСП и Младен Чернаков от ГЕРБ, който спечели 45.59% от гласовете на избирателите.
2008 – Изложбата „Oтражения“ – 58 картини в 29 диптиха, на фотограф-художника Александър Иванов, бе открита в Художествената галерия в Казанлък, след което тя замина за Германия. Александър Иванов е автор и на изложбата „360 градуса България“, която през лятото на с. г. обиколи страната.
2009 – Областният управител Йордан Николов издаде актове за публична държавна собственост на тракийските гробници на територията на община Казанлък. Това на практика даде възможност за участие в проекти и да се търси финансиране за съхранението и опазването им. Тракийските гробници имат статут на недвижима културна ценност с категория “Национално значение”.
2010 – Фондация „Българска роза” направи дарение на ДКЦ – Поликлиника – мамограф, който бе първият на територията на общината.
2010 – Над 100 души се събраха на старта на последното за сезона събитие – велосъстезание, шеговито наречено М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. Дължината на трасето бе 25 км. с включени различни изпитания за участниците – два пробега, търсене на различни скрити предмети и др. Победител бе белгиецът Уоутър Клепе в категорията „Крос-кънтри”, който премина трасето за 3 часа и 15 мин. След него, втори, се нареди Тодор Ангелов от клуб „Лястовица” – Казанлък с време 4 часа и 7 мин.
2010 – Катерачите на казанлъшкия клуб по екстремни спортове „Селт” спечелиха 10 призови места сред 10 клуба във Варна. С медали се поздрави фамилия Недялкови. При момичетата от 14 до 16 г. състезателките на трудност Росица Иванова и Виктория Балчева от клуб ”Казанлък” бяха съответно първа и втора. На скорост те размениха местата си. При 17-19 годишните с първо място и на двете дисциплини бе Габриела Вълчева от „Селт”. При момчетата от 7-9 годишните Стоян Петров и Кристиян Кацаров спечелиха първо и второ място. При 10-11 годишните с бронз бе Валентин Златанов от „Селт”, а при 14-16 годишните със злато и бронз бяха съответно съекипниците на Златанов – Васил Цветков и Христомир Петранов.
2013 – „Мое младежко сърце” – това бе надсловът на концерта, с който ВГ „Севтополис” с ръководител Дечко Бакоев отбеляза своята 10-та годишнина. Вокалната група е наследник на квартет „Севтополис”, създаден през 1987 г. с ръководител тогава Румен Спиров.
2013 – „Няма да дадем лапетата на държавата!“ – категорични бяха Сашка и Атанас Русеви, ромско семейство от гр. Николаево, чиито две деца бяха приютени от техни близки, след като Сашка бе направила изявление, че ще се самоубие.
2014 – „Над град Шипка виси реална опасност от свлачище, ако не се предприемат спешни залесителни действия, – каза за „Вис виталис“ Владимир Атанасов, зам.-ръководител на Горското стопанство в Казанлък. – Безвъзвратно унищожената гора от снежния погром и буря на 24 октомври в Шипченския балкан трябва да бъде подновена, иначе градът го грозят пороища и свлачища. 1 200 дка горски фонд бе фатално увреден“. През последните 100 години не са запомнени щети с такива размери, коментираха специалисти.
2014 – Около 600 бяха умрелите животни от болестта син език в Старозагорска област, съобщи директорът на Областната дирекция по безопасност на храните д-р Дамян Миков. В областта за първи път заболяването бе констатирано в община Казанлък. Тук бяха регистрирани и най-много случаи на умрели животни от болестта – над 400, потвърди Миков.
2015 – Със 7 медала в клас А и други 5 на състезатели в клас Б – общо 12 медала от международния турнир по олимпийско Таекуондо „Купа София“ 2015, се завърнаха възпитаниците на Николай Богданов от казанлъшкия клуб „Кентавър“. С 2 златни медала, три втори места и 5 бронзови медала се завърнаха състезателите на клуб „Таекуондо Есктрийм“ с треньор Тихомир Владов от провелото се състезание за деца и кадети в София – трети международен турнир „Купа София“ 2015 по таекуондо WTF.
2015 – 10 молби за напускане бяха подали полицаи от РПУ-Казанлък. „Няма нагласи за масови протести сред казанлъшките униформени служители“, каза за „Вис виталис“ началникът на казанлъшкото управление на полицията Стойчо Крачолов. Към момента полицаите в страната протестираха с искане за увеличаване на заплатите им. Постигната бе договореност заплатите при прослужени години да останат 20, годишните отпуски 20 дни. Не се очакваше годишна индексация от 2%. Главният секретар на МВР Георги Костов заяви, че протестиралите полицаи може и да бъдат наказани.
2015 – Със стихосбирката си „Ковачът на слънцето” поетесата Гергана Атанасова от Казанлък спечели втора награда в Националния литературен конкурс „Добромир Тонев“, организиран от Община Пловдив. Първа награда на конкурса не бе присъдена, а вторите места бяха две, едното от които, на казанлъшката авторка. „Да получиш награда на конкурс, носещ името на Добромир Тонев, е не толкова интелектуално удоволствие, а по-скоро отговорност”, коментира Атанасова, адвокат по професия.
Последвайте ни и в Телеграм