1995 – Групата за туристически песни „Ехо“ към ТД „Орлово гнездо“ в Казанлък представи юбилеен концерт-спектакъл по повод 10 години от основаването си. Водеща бе Галя Якимова, сценарий – Мария Рашкова, звук – Иван Кафалиев. Събитието бе директно излъчено по радио „Вис виталис“.
1998 – Към тази дата 1500 от домакинствата в Казанлък не бяха се издължили на ВиК за консумираната вода за м. март. 100 от тях бяха длъжници от 6 месеца.
1998 – Състоя се премиерата на постановката „Приказният свят на Буратино“, реализирана от деца, учители и родители от с. Крън.
1998 – В ДК „Арсенал“ бе проведена Вечер на Петър Дънов.
1999 – Научна сесия по повод 110-ата годишнина на 23-ти Шипченски пехотен полк се състоя в Казанлък. Бе открита уникална изложба от документи, фотоси и оригинални експонати.
1999 – В интервю за радиото полк. Петко Йотов – директор на Военно-историческия музей в София, говори за безпримерния героизъм на 23-ти Шипченски пехотен полк и за патриотичното възпитание след 10 ноември 1989 г.
1999 – В този ден вестник „Лексикон“, издание на ОУ „Мати Болгария“, отбеляза 7 години от създаването си.
1999 – На книжния пазар в Казанлък се появи новата книга на Иван Събчев „Хайде на стъргалото“.
2000 – Съюзът на жените „Проксен“ организира благотворителна вечер в помощ на 44-ма младежи – абитуриенти в затруднено материално положение.
2001 – Във връзка с подетата от „Нелсен-Еко“ кампания за озеленяване на територията на община Казанлък със средства от общинския бюджет бяха закупени 150 млади брези и 450 храста зелена растителност.
2001 – В този ден бяха чествани 35 години от създаването на Ансамбъла за народни песни и танци „Искра“ към НЧ „Искра“ и 20 г. творческа дейност на неговия художествен ръководител Цветан Цочев.
2001 – В с. Розово местната театрална трупа представи премиерния си спектакъл „Татул“ от Георги Караславов.
2001 – 50-членна делегация от гр. Мелики, Гърция, пристигна в Павел баня за подписването на протокол за побратимяването на двата града.
2002 – В този ден бе кулминацията на благотворителната Великденска кампания на радио „Вис виталис“ „Оцвети в добро“, в рамките на която бяха събрани огромно количество великденски подаръци и помощи за над 1200 деца и възрастни, настанени в социалните домове и в домовете за сираци в общините Казанлък, Павел баня, Мъглиж и Карлово.
2002 – Казанлъшкият състезател Божидар Бояджиев надви с 4:0 еврошампиона Марек Гармулевич, Полша, и така оглави групата при най-тежките – до 120 кг., в третия кръг на Европейското първенство по борба – свободен стил в Баку, Азербайджан.
2003 – Клубът по приложно колоездене „Казанлък“ се класира на 3-то място в първия кръг на Държавните финали в Харманли.
2004 – Ротари клуб оборудва със звукова сигнализация за незрящи два светофара в Казанлък – на централното кръстовище до хотел „Роза“ и пред Полицията.
2004 – Общественият комитет за гражданска инициатива изпрати до гражданите на общината отворено писмо с настояването да бъде отменено решението на общинските съветници за построяването в Казанлък на паметник на ген. Иван Вълков с аргумента, че името му е свързано с редица доказани престъпления и заповеди за убийства, вследствие на които са загинали видни български интелектуалци като Гео Милев, Христо Ясенов, Сергей Румянцев, Йосиф Хербст и др. Писмо с настояване за отмяна на решението пристигна и от видни интелектуалци, живеещи в столицата.
2004 – Кметът Стефан Дамянов внесе в Министерския съвет проект за създаване в Казанлък на Център за аграрни услуги. Идеята остана без развитие.
2008 – 31-годишната Епифания бе назначена от старозагорския митрополит Галактион за игумения на Девическия манастир „Въведение Богородично“ в Казанлък. Епифания бе монахиня в манастира от 3 години. Игуменката дотогава – майка Наталия, остана на служба в манастира като сестра. В 151- годишния казанлъшки манастир имаше 8 монахини и 1 игуменка.
2011 – Най-престижната световна награда NoDig Award на Международната общност по безизкопни технологии ISTT бе присъдена за български инфраструктурен проект, реализиран по безизкопна технология от казанлъшката фирма „Строителна механизация” с директор Стефан Желязков, който бе и председател на Българска асоциация за безизкопни технологии – БАТТ. За първи път от учредяването на наградата преди 25 години тя бе спечелена от проект, реализиран в България.
Последвайте PRESSTV вече и в Telegram